piątek, 23 lutego

Według Mixpanel, firmy zajmującej się analizami mobilnymi, iOS 15 jest bliski osiągnięcia progu 90% adopcji w okresie ponad 250 dni po premierze i prawie rok po tym, jak Apple po raz pierwszy zaprezentował system na WWDC 2021.

Według Mixpanel, w momencie pisania tego tekstu, iOS 15 ma szacowany wskaźnik przyjęcia na poziomie 87,12%, co stanowi wzrost o prawie 10% w porównaniu z zaledwie dziesięcioma tygodniami. Mixpanel opiera swoją liczbę na śledzeniu wizyt w aplikacjach i witrynach internetowych, które korzystają z pakietu SDK do analityki mobilnej, więc liczby nie są w pełni dokładne. Firma Apple ostatnio podała dane dotyczące adopcji systemu iOS 15 w styczniu, twierdząc, że 72% iPhone’ów wydanych w ciągu ostatnich czterech lat korzysta z najnowszej wersji iOS.

‌iOS 15‌ doświadczył mniejszego zainteresowania wśród użytkowników w porównaniu do iOS 14 częściowo ze względu na to, że jest to stosunkowo mniejsza aktualizacja, a początkowa ilość błędów również wpłynęły na użytkowników odkładających aktualizację. ‌iOS 15‌ zawierał udoskonalenia niektórych aplikacji systemowych, wprowadził przeprojektowany system trybu Nie przeszkadzać i skupienia, tekst na żywo i nie tylko.

W przyszłym tygodniu Apple zaprezentuje iOS 16 i iPadOS 16 podczas Worldwide Developers Conference, która rozpocznie się w poniedziałek 6 czerwca. Według Marka Gurmana z Bloomberga, nowa aktualizacja ma być znaczącą aktualizacją dla użytkowników. Bloomberg poinformował, że Apple planuje przeprojektowanie ekranu blokady i ulepszenia aplikacji stockowych, nowych aplikacji Apple, nowych sposobów interakcji i nie tylko. Apple planuje również poważne zmiany w iPadzie, aby uczynić go bardziej podobnym do Maca.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx