poniedziałek, 27 maja

Apple chce, aby iPad bardziej spełniał rolę laptopa niż smartfona i planuje wprowadzić zmiany w iPadOS 16, które mają pomóc osiągnąć ten cel, donosi Mark Gurman z Bloomberga.

iPadOS 16 będzie posiadał przeprojektowany interfejs wielozadaniowości, który ułatwi przełączanie się między zadaniami i sprawdzanie, które aplikacje są otwarte, a ponadto umożliwi użytkownikom zmianę rozmiaru okien. Apple planuje wdrożyć nowe sposoby radzenia sobie z wieloma aplikacjami jednocześnie przez użytkowników, co brzmi jak o wiele bardziej przypominającą Macową wielozadaniowość.

Według Gurmana, zmiany w pozycjonowaniu iPada będą jednymi z największych ulepszeń ogłoszonych na WWDC.

Modele iPada Pro są tak samo wydajne jak komputery Mac, ponieważ używają tego samego układu M1, ale wrażenia z oprogramowania zawsze pozostawały w tyle i uniemożliwiały używanie tabletu w taki sam sposób, jak laptopa lub komputera stacjonarnego.

Nowe środowisko iPadOS 16 będzie miało swoją premierę w poniedziałek, 6 czerwca, a Apple zaprezentuje oprogramowanie deweloperom ale i wszystkim oglądającym konferencję. Deweloperzy otrzymają dostęp do wersji beta tego samego dnia, a Apple dopracuje oprogramowanie iPadOS 16 w ciągu kilku miesięcy, zanim wypuści je publicznie na jesieni wraz z iOS 16.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx