piątek, 19 kwietnia

Udostępniona przez Apple pierwsza wersja beta systemu iOS 15.4 zdradza jedną z nowych funkcji jaką wprowadzi aktualizacja oprogramowania. Będzie nią możliwość dodania rejestrów szczepień przeciwko COVID-19 w europejskim formacie EU Digital COVID Certificate do aplikacji Zdrowie i Portfel.

Po wprowadzeniu systemu iOS 15.4 użytkownicy będą mogli dodać cyfrowy certyfikat COVID UE do aplikacji Zdrowie i Portfel, otwierając aplikację Aparat, skanując kod QR certyfikatu, dotykając wyświetlonego żółtego powiadomienia z aplikacji Zdrowie i dotykając „Dodaj do Portfela i Zdrowie”. Karty szczepionek w aplikacji Portfel zawierają imię i nazwisko osoby, rodzaj otrzymanej szczepionki, datę podania każdej dawki, wydawcę i podpisany cyfrowo kod QR. Bardziej szczegółowe dane dotyczące szczepień są dostępne w aplikacji Zdrowie.

Funkcja jest obecnie dostępna częściowo w wersji beta systemu iOS 15.4, ponieważ informacje o szczepieniu lub przejściu COVID można dodać obecnie tylko do aplikacji Zdrowie, ale nie do aplikacji Portfel.

Apple po raz pierwszy wprowadził możliwość dodawania rekordów informacji o szczepieniu przeciwko COVID-19 do aplikacji Zdrowie i Portfel w Stanach Zjednoczonych już w systemie iOS 15.1, a funkcja ta jest również obsługiwana w Kanadzie. Dzięki obsłudze cyfrowych certyfikatów COVID UE, funkcja rozszerzy się na długą listę krajów w Europie, w tym w Polsce.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx