wtorek, 23 kwietnia

Po premierze modeli iPhone 13 Pro z 120 Hz ProMotion stało się jasne, że większość animacji w aplikacjach zewnętrznych była ograniczona do 60 Hz i nie była w stanie wykorzystać maksymalnej częstotliwości odświeżania 120 Hz w nowych urządzeniach.

W tamtym czasie Apple informował, że wystąpił błąd Core Animation, który zostanie naprawiony w późniejszej aktualizacji. I wszystko wskazuje na to, że Apple rozwiązuje problem Core Animation w wersji beta iOS 15.4, wprowadzając zmianę, która powoduje, że aplikacje będą automatycznie oferować częstotliwość odświeżania 120 Hz dla wszystkich animacji na iPhone’ach, które oferują obsługę ProMotion w celu przyjemniejszego użytkowania.

Deweloper Apollo, Christian Selig poinformował na Twitterze, że ktoś w Apple poinformował go, że w iOS 15.4 wdrożono poprawkę, i sam był w stanie potwierdzić tą zmianę.

Dzięki pełnemu wsparciu 120 Hz ProMotion nie powinno być zauważalnej różnicy między różnymi animacjami w aplikacjach, a wszystko powinno działać zgodnie z oczekiwaniami. Częstotliwość odświeżania 120 Hz została zaprojektowana w celu zapewnienia płynniejszego oglądania podczas przewijania treści, grania i nie tylko.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx