piątek, 2 czerwca

Według szefa WhatsApp, Willa Cathcarta, w najbliższej przyszłości może pojawić się aplikacja WhatsApp na iPada. W wywiadzie dla The Verge Cathcart powiedział, że ludzie od dawna proszą o aplikację na iPada i że firma „chciałaby to zrobić”.

Chociaż Cathcart nie podał żadnej konkretnej daty wydania aplikacji WhatsApp na iPada, firma należąca do Meta ma już podstawową strukturę do jej utworzenia. „Wykonaliśmy dużo pracy nad technologią obsługi wielu urządzeń” – powiedział. „Nasza aplikacja internetowa i komputerowa już ją mają. Jeśli macie włączone wiele urządzeń, można wyłączyć telefon lub stracić połączenie sieciowe i nadal otrzymywać wiadomości na komputer. Byłoby to bardzo ważne w przypadku aplikacji na tablet, aby móc korzystać z aplikacji, nawet jeśli telefon nie jest włączony. Więc podstawowa technologia już jest”

Obecnie WhatsApp jest dostępny na iPhonie, komputerze stacjonarnym i w Internecie, ale pominięto aplikację na iPada. WhatsApp testuje obsługę wielu urządzeń, która umożliwia korzystanie z wersji komputerowej i aplikacji internetowej bez iPhone’a, co toruje drogę dla aplikacji na iPada.

Firma macierzysta WhatsApp, Meta, udostępniła Facebooka na iPadzie, ale WhatsApp i inna aplikacja Metą – Instagram – nigdy nie były dostępne natywnie na iPada, mimo że wielu użytkowników pytało o tą możliwość.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx