czwartek, 18 sierpnia

iOS 14, wydany już w ręce deweloperów, zawiera nową, ciekawą opcję ułatwień dostępu, która umożliwia użytkownikom dwukrotne stuknięcie lub potrójne stuknięcie w tył iPhone’a w celu wykonania różnych czynności.

Funkcji tej można używać do wykonywania czynności takich jak szybki dostęp do Centrum Sterowania, Centrum powiadomień, zablokowania ekranu, paska zmiany aplikacji, zrzutu ekranu, wyciszania, pogłaśniania i wielu innych.

Można go również skonfigurować do pracy z wieloma funkcjami ułatwień dostępu takimi jak AssistiveTouch, Lupa lub VoiceOver.

Dostęp do opcji „Stuknięcie w tył” można uzyskać w aplikacji Ustawiania, wybierając Dostępność> Dotyk> Stuknięcie w tył. Stuknięcie w celu uruchomienia akcji wydaje się działać całkiem dobrze, nawet z założonym etui i można stuknąć w dowolnym miejscu tyłu urządzenia za pomocą gestu podwójnego lub potrójnego stuknięcia.

Stuknięcie w tył to tylko jedna z wielu nowych funkcji ułatwień dostępu, które Apple wbudował w iOS 14‌. VoiceOver otrzymał także znaczną poprawę dzięki obsłudze opisów zdjęć, rozpoznawaniu tekstu i rozpoznawaniu ekranu. Wprowadzone „Udogodnienia słuchawek” mogą wzmacniać ciche dźwięki i dostosowywać określone częstotliwości dla muzyki, filmów, połączeń telefonicznych, podcastów i innych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx