sobota, 15 czerwca

iOS 13 jest już zainstalowany na 77 procentach iPhone’ów, które zostały wypuszczone w ciągu ostatnich czterech lat, wynika ze zaktualizowanych statystyk dotyczących instalacji, które Apple udostępnił na swojej stronie wsparcia App Store dla programistów.

17 procent właścicieli iPhone’ów z urządzeniami wydanymi w ciągu ostatnich czterech lat nadal korzysta z iOS 12, a 6 procent z wcześniejszych wersji iOS.

W sumie 70 procent wszystkich urządzeń z systemem iOS obsługuje system iOS 13, przy czym liczba ta uwzględnia również starsze iPhone’y. 23 procent wszystkich iPhone’ów ma zainstalowany system iOS 12, a 7 procent ma wcześniejszą wersję iOS.

Firma Apple zmieniła nieco sposób pokazywania wskaźników instalacyjnych ‌iOS 13‌ podając teraz szczegółowe informacje na temat iOS i iPadOS. Według nowych statystyk, 79 procent wszystkich iPadów wprowadzonych w ciągu ostatnich czterech lat korzysta z iPadOS 13, 19 procent z iOS 12, a 2 procent używa wcześniejszej wersji iOS.

Jeśli chodzi o wszystkie iPady, w tym starsze modele, 57 procent z nich korzysta z iPadOS 13, 27 procent z iOS 12, a 16 procent z wcześniejszej wersji iOS, co sugeruje, że wciąż jest dużo starszych iPadów w obiegu lub użytkownicy nie aktualizują iPadów tak często, jak iPhone’ów.

Ostatnio zaprezentowana aktualizacja dotycząca adopcji iOS ukazała się w październiku, a w tym czasie 55 procent wszystkich urządzeń z systemem iOS z ostatnich czterech lat korzystało z systemu iOS 13, a 50 procent wszystkich urządzeń miało tę aktualizację. W ciągu ostatnich trzech miesięcy instalacja iOS 13‌ znacznie wzrosła.

Dla porównania na początku stycznia 2019 roku iOS 12 był zainstalowany na 78 procentach wszystkich urządzeń wprowadzonych w ciągu ostatnich czterech lat.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
3 lat temu

[…] Apple nie wydała zaktualizowanych danych dotyczących liczny instalacji iOS od stycznia, a jak widać po tych statystykach w ciągu ostatnich kilku miesięcy znacznie więcej osób […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx