sobota, 15 czerwca

Apple ogłosił swoje wyniki finansowe za czwarty kwartał kalendarzowy 2019 roku. Ten ostatni kwartał 2019 okazał się dla firmy wyjątkowo dobrym i tym samym najlepszym w swojej historii.

Sprzedaż najnowszych modeli iPhone’ów, urządzeń do noszenia oraz słuchawek jak AirPods spowodowała 9 procentowy wzrost przychodów. W rezultacie przychody firmy przebiły oczekiwania analityków o miliardy dolarów.

W tym kwartale Apple odnotował przychody w wysokości 91,8 mld dolarów i zysk kwartalny netto w wysokości 22,2 mld dolarów, w porównaniu do przychodów 84,3 mld dolarów i zysku kwartalnego netto w wysokości 20,0 mld dolarów w analogicznym kwartale ubiegłego roku. Ten kwartał był najlepszy w historii Apple pod względem przychodów i zysków.

Marża brutto na kwartał wyniosła 38,4 procent, w porównaniu do 38,0 procent w poprzednim kwartale, przy 61 procentach przychodów ze sprzedaży międzynarodowej. Apple zadeklarowało również zbliżającą się wypłatę dywidendy w wysokości 0,77 USD na akcję, płatną 13 lutego na rzecz akcjonariuszy z rekordowej daty 10 lutego.

Przychody Apple’a wynikające ze sprzedaży iPhone’ów wzrosły po raz pierwszy od roku (w tym samym kwartale poprzedniego roku sprzedaż zaczęła spadać) i wyniosły wyniosły 55,96 mld dolarów. Apple powiedział, że przełomowy kwartał napędzał silny popyt na iPhone’y 11 i iPhone’y 11 Pro, który trafiły do sprzedaży we wrześniu. Najnowsze iPhone’y sprzedawały się lepiej niż oczekiwano.

Usługi dały przychód na poziomie 12,7 mld dolarów. Co istotne usługi rosną dynamicznie kwartał do kwartału. To jest bardzo ważna zmiana w strukturze przychodów Apple. Wszystko wskazuje na to, że pierwszy kalendarzowy kwartał 2020 roku będzie tym w którym to właśnie usługi będą prawdziwą gwiazdą.

Fantastycznie radzą sobie urządzenia do noszenia czyli Apple Watch, AirPods i inne akcesoria. To już 10 mld dolarów przychodu. W ciągu dwóch lat ten biznes rozrósł się o 100%. W ciągu roku o ponad 40%. Apple Watch, AirPodsy to istotne produkty w ofercie Apple i z pewnością firma będzie je rozwijać w kolejnych latach.

Sprzedaż komputerów Mac utrzymała się mniej więcej na tym samym poziomie rok do roku i dała przychód w kwocie 7,1 mld dolarów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx