czwartek, 18 lipca

Nadchodząca aktualizacja oprogramowania w wersji iOS 11.3 firmy Apple, której pierwsza wersja beta została udostępniona deweloperom i publicznym beta testerom w końcu dodaje małą, ale przydatną możliwość sortowania recenzji w App Store na iPhone’ach, iPadach i iPodzie touch.

Po kliknięciu opcji „Wszystkie” w sekcji „Oceny i recenzje” w sklepie App Store użytkownicy mogą teraz sortować recenzje według czterech kategorii, w tym po najbardziej przydatnych, najbardziej przychylnych, najbardziej krytycznych i najnowszych.

  • Najbardziej przydatne pokazuje recenzje, które otrzymały najbardziej „pomocne” opinie od innych użytkowników. Każdy użytkownik może oznaczyć opinię jako „Pomocna” lub „Nieprzydatna” przez mocniejsze naciśnięcie dymku recenzji za pomocą 3D Touch.
  • Najbardziej przychylne pokazuje recenzje z najwyższymi ocenami, zaczynając od pięciu gwiazdek.
  • Najbardziej krytyczne pokazuje recenzje z najniższymi ocenami, zaczynając od jednej gwiazdki.
  • Najnowsze pokazuje recenzje w odwrotnej kolejności chronologicznej, a najnowsze przesłane opinie pojawiają się jako pierwsze.

Na wcześniejszych wersjach iOS 11 nie było sposobu sortowania recenzji w sklepie App Store, więc jest to mile widziana zmiana, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że App Store pokazywał stare, nieistotne opinie już od 2008 roku opinie niektórych użytkowników.

W starszych wersjach oprogramowania, takich jak iOS 9, opinie można filtrować na podstawie najnowszej wersji lub wszystkich wersji aplikacji, ale te opcje sortowania zostały usunięte, gdy sekcja została usprawniona w iOS 10 i nowszych.

iOS 11.3 jest obecnie w fazie testów. Oficjalna aktualizacja oprogramowania zostanie opublikowana wiosną tego roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx