niedziela, 2 października

Apple planuje wydanie w tym roku nowej generacji iPada Pro ze smukłymi ramkami i identyfikatorem twarzy Face ID, takim jak w iPhone’ie X, wynika z informacji podanych przez Marka Gurmana z Bloomberg News. Dziś pojawiły się dowody na to, że tablet może zostać wydany wraz w iOS 11.3.

Edytor iHelpBR Filipe Espósito odkrył ciągi kodu w pierwszej wersji beta systemu iOS 11.3, które odnoszą się do „nowoczesnego iPada”, co jest godne uwagi, ponieważ inżynierowie oprogramowania Apple określili wcześniej iPhone’a X jako „nowoczesnego iPhone’a” w starszym oprogramowaniu, zarówno według Espósito, jak i programisty Guilherme Rambo.

Chociaż kod ze wzmianką o „nowoczesnym iPadzie” może być tylko symbolem zastępczym, jak to powszechnie można znaleźć w kodach Apple, to odkrycie to uwiarygodnia plotki o iPodzie Pro z Face ID, który z pewnością byłby logicznym kolejnym krokiem w liście produktowej firmy Apple.

Analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo również oczekuje, że Apple wypuści w tym roku nowego iPada Pro z Face ID, więc istnieje spora szansa, że plotka jest prawdziwa. Podobnie jak w przypadku iPhone’a X, tablet nie ma przycisku Home, chociaż prawdopodobnie nadal będzie miał wyświetlacz LCD zamiast OLED ze względu na podaż, koszty i ograniczenia technologiczne.

Nie jest jasne, czy iPad Pro będzie miał wycięcia dla systemu TrueDepth, jak pokazano na pierwszej makiecie powyżej, czy też urządzenie będzie miało jednolicie cienkie ramki z czterech stron z wystarczającą ilością miejsca dla czujników Face ID.

Face ID ma być również funkcją dodaną do 5,8-calowego iPhone’a X drugiej generacji, jego większej wersji o przekątnej 6,5 cala, nazwanej iPhone X Plus, oraz w nowym, tańszym 6,1-calowym modelu z ekranem LCD, aluminiową ramką i bez 3D Touch.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Niebezpieczny
Niebezpieczny
4 lat temu

Wolałbym wersje z wycięciem. Jakoś pomimo ułomności wydaje się bardziej elegancka.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx