poniedziałek, 4 marca

Wraz z wypuszczeniem iOS 11 firma Apple zmieniła sposób działania przełączników Bluetooth i Wi-Fi w Centrum Sterowania. Te dwa przyciski nie są już standardowymi włącznikami/wyłącznikami, a zamiast tego wyłączają tylko Bluetooth i Wi-Fi na określony czas.

W nowej wersji beta iOS 11.2 firma Apple dodała nowe pop-upy informacyjne, aby użytkownicy wiedzieli dokładnie, jak działają te przełączniki. Nowe wyskakujące okienka wyjaśniają, że Bluetooth i Wi-Fi będą wyłączone tymczasowo, a nie na stałe.

Przed dzisiejszą aktualizacją Centrum Sterowania wyłączniki Wi-Fi i Bluetooth mogły być nieco mylące, ponieważ na urządzeniu nie było o nich żadnych informacji. Apple wyjaśnił, w jaki sposób działają one w dokumencie pomocy technicznej, ale jeśli ktoś się z nim nie zapoznał, mógł zastanawiać się, dlaczego Wi-Fi lub Bluetooth włączają się ponownie po ich wyłączeniu przez Centrum Sterowania.

Nowe komunikaty pojawią się po pierwszym wyłączeniu przełączników Centrum Sterowania. Kolejne zastosowania pokażą komunikat na górze, który brzmi „Odłączanie od pobliskich sieci Wi-Fi do jutra” lub „Odłączanie urządzenia Bluetooth do jutra”.

Podczas gdy nowe wyskakujące okienka firmy Apple oferują lepsze wyjaśnienie niż wcześniej dostępne, są inne sytuacje, w których Wi-Fi lub Bluetooth mogą zostać włączone wcześniej niż za jeden dzień. Gdy używasz przełącznika Wi-Fi w Centrum sterowania, Wi-Fi jest wyłączone do momentu wystąpienia jednego z następujących warunków:

  • Włączenia Wi-Fi w centrum sterowania.
  • Połączenia się z siecią Wi-Fi na ekranie Ustawienia > Wi-Fi.
  • Przejście do nowego miejsca.
  • Jest godzina 5 rano czasu lokalnego.
  • ponownie uruchomienie urządzenia.

Kiedy używamy wyłącznika Bluetooth w Centrum sterowania, Bluetooth jest wyłączony do momentu wystąpienia jednego z następujących warunków:

  • Włączenia Bluetooth w centrum sterowania.
  • Połączenia się z akcesorium Bluetooth na ekranie Ustawienia > Bluetooth.
  • Jest godzina 5 rano czasu lokalnego.
  • ponownie uruchomienie urządzenia

Aby trwale wyłączyć Bluetooth i Wi-Fi na urządzeniu iOS z systemem iOS 11, musisz przejść do aplikacji Ustawienia i wyłączyć te funkcje w sekcji Wi-Fi i Bluetooth. Apple prawdopodobnie wprowadził zmianę w Centrum Sterowania w systemie iOS 11, aby zapewnić lepszą wygodę użytkownikom, ponieważ niektórzy właściciele urządzeń iPhone i iPad mogą nie zdawać sobie sprawy z wpływu wyłączenia funkcji Wi-Fi i Bluetooth na funkcje systemu iOS, takie jak wskazówki GPS, ciągłość i więcej.

Oprócz wprowadzenia komunikatu informującego użytkowników o tym, jak działają przełączniki Bluetooth i Wi-Fi w Centrum sterowania, na iPhonie X, wprowadzono również niewielką zmianę interfejsu użytkownika, aby uczynić gest Centrum sterowania bardziej oczywistym. Za każdym razem, gdy znajdujesz się na ekranie blokady, pod ikonami po prawej stronie urządzenia znajduje się mały pasek, informujący, że jest tam coś jeszcze do zobaczenia. Pasek nie jest wyświetlany na ekranie początkowym odblokowanego iPhone’a X, ani nie jest wyświetlany w aplikacjach.


Dla osób nieznajomych z dostępem do Centrum Sterowania w telefonie iPhone X, to odbywa się on przez przesunięcie w dół prawego, górnego rogu urządzenia, a nie przez przesunięcie od dołu w górę.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx