wtorek, 27 lutego

Firma Apple wypuściła w ręce deweloperów i publicznych beta testerów trzecią wersję beta nadchodzącej aktualizacji dla systemu iOS 11.2, tydzień po wydaniu drugiej wersji beta iOS 11.2 i dwa tygodnie po wydaniu aktualizacji do iOS 11.1.

Zarejestrowani deweloperzy i publiczni testerzy mogą pobrać nową wersję beta iOS 11.2 z poziomu uaktualnień sytemu na urządzeniu iOS po zainstalowaniu odpowiedniego profilu konfiguracji.

iOS 11.2 wprowadza przede wszystkim Apple Pay Cash, nową usługę płatności peer-to-peer firmy Apple, która niestety nie będzie dostępna na razie dla polskich użytkowników. Apple Pay Cash działa za pośrednictwem aplikacji Wiadomości i umożliwia szybkie przekazywanie pieniędzy między osobami. Jest dostępny jako dedykowana aplikacja iMessage w Wiadomościach, z gotówką przekazywaną za pośrednictwem aplikacji.

Gotówkę można wysłać z połączonej karty debetowej lub kredytowej, a otrzymana gotówka jest przechowywana na karcie Apple Pay Cash w Portfelu, która może być używana do zakupów lub wysyłana na konto bankowe.

Aktualizacja do iOS 11.2 odnosi się również do błędu animacji w aplikacji Kalkulator, który powodował ignorowanie niektórych liczb i symboli przy szybkim wprowadzaniu kolejnych znaków. Aktualizacja usuwa animacje z aplikacji kalkulatora, więc obliczenia można wykonać szybko bez konieczności zwalniania  między wprowadzaniem liczb dla uzyskania poprawnego wyniku.

Oprócz tych poprawek, iOS 11.2 wprowadza nową opcję Now Playing do kontrolowania treści na Apple TV w Centrum Sterowania, nową animację ładowania dla efektów Live Photo i nowe tapety dla iPhone’a X.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx