niedziela, 19 maja

Po raz pierwszy zaprezentowane na WWDC, sterowana iOS gra wyścigowa Anki ma zadebiutować jeszcze w tym miesiącu. W przeciwieństwie do standardowych zabawek wyścigowych, Anki Drive jest w dużej mierze samo-operacyjna i jest opisana przez firmę jako „gra wideo w realnym świecie”. Koncepcja jest podobna do wyścigów samochodowych, z dodatkiem akcesoriów zawierających sztuczną inteligencję, uczenie się zachowań przez samochody i kontrolę opartą na smartfonie.

Samochody Anki są umieszczone na specjalnie zaprojektowanym winylowym torze i podłączane są do telefonu iPhone za pomocą Bluetooth. Korzystając z oprogramowania i małej kamery, samochody kalibrują swoje pozycje na torze i obsługują sterowanie na własną rękę. Gracze kontrolują gaz i obsługę broni za pomocą iPhone’a i aplikacji Anki Drive, strzelając do innych samochodów na torze, aby zdobyć największą liczbę trafień.

Trafienia przekładają się na punkty, a punkty można wykorzystać do uaktualnień i lepszej broni obu samochodów. Każdy z samochodów Anki Drive ma swoją unikalną nazwę, osobowość i statystyki, z których niektóre mają lepsze przyspieszenia i prędkości, a inne mają więcej energii. Żaden z samochodów nie może być w pełni rozbudowany, aby dopasować się do konkurenta, co sprawia, że ​​każdy z nich wyjątkowy.

Anki Drive posiada kilka różnych trybów rozgrywki, w tym tryb multiplayer, który pozwala kilku graczom na konkurowanie ze sobą. W trybie dla jednego gracza, jeden z samochodów kontrolowany jest przez sztuczną inteligencję.

Anki Drive będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie przez stronę internetową firmy Apple oraz w sklepach detalicznych Apple począwszy od dnia 23 października. Każdy pakiet, który zawiera dwa samochody, ładowarkę i tor będzie kosztować 199 dolarów. Dwa dodatkowe samochody można kupić za 69 dolarów każdy.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx