poniedziałek, 4 marca

W sieci znajdziemy kilka aplikacji, dzięki którym możemy przeprowadzić konwersję filmu DVD do popularnych formatów multimedialnych w tym dla urządzeń mobilnych firmy Apple jak iPod, iPhone oraz Apple TV. Jednym z najpopularniejszych programów tego typu jest FormatFactory, darmowe narzędzie przeznaczone do konwertowania niemal wszystkich dostępnych formatów audio i wideo.

Tak samo jak większość podobnych darmowych aplikacji, również FormatFactory korzysta z wielu doskonałych kodeków audio/video i programów, których zadanie polega na transkodowaniu pomiędzy różnymi popularnymi formatami plików audio/video z możliwością wyboru dodatkowych opcji. Program posiada możliwość ustawienia wszystkich parametrów konwersji plików i co więcej może konwertować nie tylko całe pliki ale i wybrane fragmenty. Używając tego programu skopiowanie ścieżki dźwiękowej z filmu nie stanowi dla nas większego problemu. Obsługuje konwersję materiałów wideo do takich formatów jak MP4, 3GP, MPG, AVI, WMV, FLV, SWF i formatów audio do plików MP3, WMA, MMF, AMR, OGG, M4A, WAV.

Program również bardzo dobrze radzi sobie z grafiką. Zmieni format dowolnego pliku graficznego na każdy inny. Program doskonale współpracuje z napędem optycznym oferując użytkownikowi funkcję konwersji filmu DVD (VCD, SVCD) do pliku video oraz płyty kompaktowej do plików audio. W menu aplikacji, dokładnie w zakładce „Zaawansowane” znajdziemy przydatną opcje scalania audio i video. Umożliwiają one szybki i łatwy montaż multimediów. Dostęp do folderu, w którym znajdują się pliki po konwersji jest prosto z okna głównego programu. Dzięki niemu możemy zobaczyć także pełne informacje o dowolnym pliku audio, video lub graficznym. Po wybraniu odpowiedniej opcji po zakończonej konwersji możemu ustawić automatyczne wyłączenie komputera. FormatFactory został wyposażony w przydatny moduł konwersji plików graficznych do formatów JPG, BMP, PNG, TIF, ICO itp., funkcję naprawiania uszkodzonych materiałów audio i wideo czy w końcu opcję konwersji video do rozdzielczości obsługiwanych przez urządzenia przenośne w tym iPhone, iPod, PSP, BlackBery. Dodatkowo możemy zmienić wygląd mająć do wyboru kilka skórek.

Program dostępny do pobrania w serwisie pliki.pl

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz Lirski
Janusz Lirski
10 lat temu

to wygląda jak aplikacja dla Windows 🙁

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx