poniedziałek, 26 lutego

Apple ogłosił wyniki finansowe za pierwszy kwartał kalendarzowy 2020 roku, który dla firmy jest drugim kwartałem finansowym.

W tym kwartale Apple odnotował przychody w wysokości 58,3 miliarda dolarów i kwartalny zysk netto 11,2 miliarda dolarów w porównaniu do przychodów 58,0 miliarda dolarów i kwartalny zysk netto 11,6 miliarda dolarów w analogicznym kwartale ubiegłego roku.

Marża brutto na kwartał wyniosła 38,4 procent, w porównaniu do 37,6 procent w poprzednim kwartale, przy 62 procentach przychodów ze sprzedaży międzynarodowej. Apple zadeklarował również wzrost kwartalnej dywidendy w wysokości 0,82 USD na akcję, w porównaniu z 0,77 USD. Dywidenda jest wypłacana akcjonariuszom w dniu 14 maja.

Oprócz wzrostu wypłaty dywidendy Apple twierdzi, że autoryzował kolejne 50 miliardów dolarów na wykup akcji.

Przychody ze sprzedaży iPhone’ów były niższe o 7% w stosunku do analogicznego kwartału roku ubiegłego i wyniosły 28,96 mld dolarów. Największy wzrost osiągnęły usługi (obejmujące iCloud, Apple Music, Apple TV+ i inne płatne subskrypcje), których przychody były wyższe o 16% niż przed rokiem i wyniosły 13,34 mld USD.

Przychody ze sprzedaży komputerów Mac wyniosły 5,35 mld USD, a ze sprzedaży iPadów 4,36 mld USD. Przychody ze sprzedaży akcesoriów „wearables” czyli noszonych na sobie które obejmują Apple Watch i AirPods kształtowały się na poziomie 10,01 mld dolarów.

W połowie lutego Apple ogłosił, że nie spełni wcześniej zapowiadanych wyników finansowych w wysokości 63–67 miliardów dolarów przychodów w marcu ze względu na wpływ koronawirusa COVID-19, który w tym czasie w dużej mierze wiązał się z problemami z produkcją i popytem w Chinach.

Apple nie wydał wówczas zaktualizowanych prognoz, a epidemia koronawirusa oczywiście szybko rozprzestrzeniła się na cały świat, co spowodowało jeszcze większe wyzwanie dla Apple zmuszony zamknąć sklepy detaliczne i skierować pracowników do pracy z domu. Jednocześnie doświadczył zmniejszenia liczby konsumentów na wiele produktów w warunkach niepewności gospodarczej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
3 lat temu

[…] ustanowiła nowy kwartalny rekord przychodów, poinformował prezes Apple Tim Cook podczas ogłaszania wyników finansowych za pierwszy kwartał 2020 […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx