sobota, 13 lipca

Firma Intel wprowadziła dzisiaj szereg nowych procesorów ósmej generacji odpowiednich do przyszłych modeli MacBooka Pro, Maca mini i iMaca.

Najbardziej zauważalnym nowym chipem jest pierwszy w historii procesor Core i9 do notebooków. Procesor i9 z sześcioma rdzeniami i 12 wątkami jest, jak twierdzi Intel, najbardziej wydajnym procesorem do notebooków, jaki kiedykolwiek zaprojektowano. Procesor serii H ma bazową częstotliwość zegara 2,9 GHz z częstotliwością Turbo Boost do 4,8 GHz.

Biorąc pod uwagę, że Core i9 ma moc 45W, jest on odpowiedni dla topowej wersji 15-calowego MacBooka Pro i może być dołączony do odświeżonej wersji notebooka już w tym roku. Apple ostatnio zaktualizował ofertę komputerów MacBook Pro o procesory Kaby Lake na WWDC w czerwcu 2017 roku, więc model Core i9 mógłby zadebiutować na WWDC 2018.

Warto zauważyć, że choć procesor Core i9 pozwala na systemy z pamięcią RAM do 32 GB, jest mało prawdopodobne, aby taką ilość zastosowano w następnym MacBooku Pro, ponieważ pamięć DDR4 RAM nadal nie jest obsługiwana. W 2016 roku szef marketingu Apple, Phil Schiller, powiedział, że 32 GB standardowej pamięci DDR4 mogłoby wpłynąć negatywnie na żywotność baterii.

Rodzina ósmej generacji procesorów Core zawiera także nowe, czterordzeniowe procesory Core i5 i Core i7 z podstawowymi prędkościami zegara między 2,3 GHz i 2,7 GHz oraz zintegrowaną grafiką Iris Plus. Te chipy 28 W, będące częścią serii U, nadają się do przyszłych 13-calowych modeli MacBooków Pro i Maców mini.

Intel twierdzi, że nowe procesory Core i9, i7 i i5 do notebooków oparte są na platformie Coffee Lake i wykorzystują 14nm ++ proces produkcyjny, umożliwiając procesorom dostarczanie do 41 procent więcej klatek na sekundę w trakcie gry lub edytowanie wideo 4K do 59 procent szybsze niż poprzednia generacja z tą samą dyskretną grafiką.

Firma Intel rozszerzyła również swoją ofertę procesorów Core ósmej generacji na komputery stacjonarne, po tym jak po raz pierwszy zadebiutowała nimi w październiku. Dwa chipy odpowiednie do przyszłych, standardowych modeli iMaca 4K i 5K obejmują sześciordzeniowe procesory Core i5-8600 i Core i5-8500 z podstawowymi częstotliwościami taktowania 3,1 GHz i 3,0 GHz.

W skład desktopowych procesorów wchodzi również sześć układów o niskiej mocy 35 W z czterema lub sześcioma rdzeniami i podstawowymi prędkościami zegara między 2,1 GHz a 3,2 GHz. Podczas gdy obecna linia komputerów Mac mini wykorzystuje układy 28 W, poprzednie generacje zużywały do 45 W, więc procesory o mocy 35 W mogą być odpowiednie dla przyszłych modeli Mac mini.

Podsumowując, firma Intel stworzyła podstawy dla 15-calowych MacBooków Pro, czterordzeniowych 13-calowych modeli MacBook Pro, od dawna nie odświeżanych komputerów Mac mini i zaktualizowanych iMaków już w tym roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx