sobota, 13 lipca

Przeprojektowany przez Apple, modułowy komputer Mac Pro skierowany do profesjonalistów ma zostać wprowadzony na rynek w 2019 roku, wynika z najnowszej aktualizacji dotyczącej planów Apple, którą dostarczył Matthew Panzarino z TechCrunch, który wyruszył w podróż do kampusu firmy Cupertino.

Zespół odpowiedzialny za przeprojektowany komputer Apple miał na celu dostarczenie aktualnych informacji zarówno na temat Mac Pro, jak i sposobu, w jaki Apple planuje zaspokoić nim potrzeby w pełni profesjonalnych użytkowników.

W spotkaniu wzięli udział John Ternus, wiceprezes ds. Inżynierii sprzętu, Tom Boger, starszy dyrektor ds. Marketingu sprzętu komputerowego w firmie Mac, Jud Coplan, dyrektor ds. Marketingu produktów w aplikacjach wideo oraz Xander Soren, dyrektor marketingu produktów muzycznych.

Panzarino został poinformowany bez żadnych wątpliwości, że Mac Pro nie pojawi się przed 2019 rokiem, ponieważ produkt wciąż jest w fazie rozwoju. Apple chce, aby klienci wiedzieli, że Mac Pro nie pojawi się w 2018 roku, więc ci, którzy planują podjąć decyzję o zakupie maszyny pro, takiej jak iMac Pro, nie muszą żyć nadzieją, że Mac Pro pojawi się jeszcze w tym roku.

Od czasu, gdy Apple ogłosił poważne zmiany w Mac Pro nowej generacji w zeszłym roku, utworzył „Zespół Pro Workflow” prowadzony przez Johna Ternusa, w którym wszyscy pracownicy koncentrują się na produktach pro, współpracując ze sobą.

Apple zatrudnił także wielokrotnie nagradzanych artystów i techników, aby zrozumieć rzeczywiste przepływy pracy wykorzystywane przez kreatywnych profesjonalistów w celu lepszego dopasowania dla nich produktów. Wykonują oni prawdziwe projekty, a następnie korzystają ze sprzętu i oprogramowania Apple, aby znaleźć „punkty, które mogą powodować frustrację i tarcie” dla profesjonalnych użytkowników.

Zespół Apple Pro Workflow znajduje i rozwiązuje problemy, które pojawiają się nawet w przypadku drobnych szczegółów, takich jak podkręcanie karty graficznej, a korzyści czerpią z tego nie tylko produkty Apple – pracownicy firmy współpracują również z aplikacjami firm trzecich.

Nie podano szczegółów dotyczących kształtu komputera Mac Pro ani jego wewnętrznych komponentów, ale Apple nadal planuje budowę maszyny modularnej, jak ogłoszono w zeszłym roku, więc plany się nie zmieniły. Apple powiedział wtedy, że „całkowicie przemyślał” komputer Mac Pro i że „z definicji” jest on komputerem modułowym. Apple w tym czasie powiedział również, że wraz z nowym urządzeniem trwają prace nad nowym, profesjonalnym monitorem.

Panzarino mówi, że prawdopodobnie nie usłyszymy żadnych dodatkowych szczegółów na temat Mac Pro podczas WWDC w czerwcu i że spodziewa się, że Apple będzie milczeć o maszynie do przyszłego roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx