poniedziałek, 4 marca

Martwisz się, że nowy Mac nie będzie wspierać obsługi zbliżających się kabli światłowodowych? Cóż, nie musisz więcej się martwić. Intel potwierdził, że obecne gniazda Thunderbolt w Macach będą obsługiwały wsparcie światłowodowych kabli, które powinnny być gotowe w przyszłym roku.

Dave Salvator, rzecznik Intela, powiedział serwisowi Macworld:

Układy będą zapewniały zgodność kabli z istniejącymi portami Thunderbolt, powiedział Salvator. Kable miedziane zapewnieniają odpowiedni transfer danych do użytku na krótkich dystansach do sześciu metrów, ale kable światłowodowe będą lepsze dla transferu danych na większe odległości tzn. kilkudziesięciu metrów.

Jak wynika ze słów rzecznika Intela, cena i dostępność kabli światłowodowych nie jest jeszcze ustalona. Jednak zanim się zorientujecie, nowe kable będziecie już trzymać w swojej szufladzie wraz ze starymi kablami.

Intel już myśli do przodu, a naukowcy z firmy rozwijają technologie oparte na krzemie fotonika, który będzie mógł przenieść dane do pięciu razy szybciej niż obecne połączenie Thunderbolt. Technologia trafi na rynek w 2015 roku.

 

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx