czwartek, 16 września

Jak zasyganlizowaliśmy na naszym profilu na Facebooku wszystko jest już pewne. Firma Apple rozesłała dziś zaproszenia do mediów na swoją jesienną konferencję. Impreza odbędzie się 4 października o godzinie 10 czasu pacyficznego (19 czasu Polskiego) i będzie mieć miejsce w siedzibie Apple w Cupertino.

Patrząc na zaproszenie jest jasne, że myślą przewodnią konferencji będzie iPhone – mottem jest zresztą hasło „Porozmawiajmy o iPhone’ie”. Co ciekawe, obraz składa się z czterech podstawowych aplikacji iOS: kalendarza, zegara, mapy, i telefonu. Nie można doszukać się zbyt wielu ukrytych znaczeń w tym obrazie, ale wszystkie te programy zostały wymienione w plotkach, o nowej funkcjonalności Assistant w najnowszej wersji oprogramowania iPhone’a 5. Oczywiście sam obraz przedstawia szczegóły wydarzenia (4 październik, godzina 10), ale nie mówi nic o nadchodzących funkcjach ani produktach.

Wszyscy oczekują, że konferencja ukaże przede wszystkim następną generację iPhone’a. Spekulacje wokół urządzenia trwały od miesięcy, ale nie udało się wskazać dokładnie jak następny iPhone będzie wyglądać. Mówiło się że będzie podobny do poprzednika, potem spekulowano o pojawieniu się tańszego modelu 4S. Inni twierdzili, że będzie to jednak nowy iPhone 5, całkowicie przeprojektowany, z cieńszą obudową i ewentualnie większym ekranem. Tak czy inaczej, następny iPhone posiada podobno procesor A5, 1 GB pamięci RAM oraz 8-megapikselowy aparat – i można o tym przeczytać w naszych poprzednich artykułach.

Na konferencji WWDC w czerwcu Apple ogłosił integrację iOS 5 z iCloud i zapowiedział oficjalne udostępnienie jej dla klientów „tej jesieni”. ICloud ma być zgodny z urządzeniami iOS, przeglądarkami internetowymi, komputerami PC i Mac – OS X będzie potrzebował aktualizacji do wersji 10.7.2 (obecnie w wersji beta u deweloperów) do pracy z iCloud. Inne aktualizacje oprogramowania powinnny trafić do użytkowników wraz z premierą iOS 5 i są to iTunes 10.5 (wymagany do synchronizacji urządzenia z iOS 5) i iPhoto 9.2 (do integracji z Photo Stream).

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomas
Tomas
9 lat temu

GENIALNIE! 🙂

Ali
Ali
9 lat temu

Coraz bliżej super 😉

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x