środa, 17 kwietnia

Wczoraj, podczas swojej prezentacji otwierającej WWDC 2020 Apple potwierdził plan przejścia z procesorów Intela na niestandardowy procesor Silicone dla komputerów Mac, obiecując „niesamowitą” wydajność i funkcje.

W oświadczeniu przekazanym AppleInsider Intel obiecał nadal wspierać komputery Mac zanim nastąpi planowane przejście upierając się ze stwierdzeniem, że jego procesory nadal są najlepszą opcją dla programistów.

„Apple jest klientem w wielu obszarach naszej działalności i nadal będziemy go wspierać”, powiedział rzecznik Intela.

„Intel koncentruje się na dostarczaniu najbardziej zaawansowanych doświadczeń z komputerów PC i szerokiej gamy technologii, które na nowo definiują obliczenia. Wierzymy, że komputery z procesorami Intel – takie jak te oparte na naszej nadchodzącej platformie mobilnej Tiger Lake – zapewniają globalnym klientom najlepsze wrażenia w obszarach, które cenią najbardziej, a także najbardziej otwartą platformę dla programistów, zarówno dziś, jak i w przyszłości.”

Opierając się na wiodących w branży układach serii A w iPhone’ach i iPadach, Apple chce, aby komputery Mac z niestandardowym procesorem Apple Silicone miały najwyższą wydajność przy niższym zużyciu energii. Apple twierdzi, że zdecydowana większość aplikacji na komputery Mac może zostać szybko zaktualizowana, aby były „uniwersalne” o obsługę zarówno komputerów Mac z procesorami Intel, jak i tych z niestandardowym Apple Silicone.

Apple powiedział, że spodziewa się, że jego pierwszy komputer Mac z niestandardowym procesorem zostanie wprowadzony na rynek do końca 2020 roku i spodziewa się, że w ciągu najbliższych dwóch lat przeniesie całą linię komputerów Mac. „Planujemy w dalszym ciągu wspierać i udostępniać nowe wersje Mac OS dla komputerów Mac z procesorami Intel”, powiedział Tim Cook, CEO Apple.

Programiści mogą ubiegać się o specjalny komputer Mac mini z układem A12Z w środku, aby pomóc w przygotowaniu aplikacji na niestandardowy procesor firmy Apple. Ten niestandardowy Mac mini będzie działał na wersji beta macOS Big Sur i najnowszej wersji Xcode.

Użytkownicy oczekujący szybkiego pojawiania się testów wydajnościowych Mac mini z silnikiem Apple Silicon mogą nie mieć tyle szczęścia. Warunkiem firmy Apple dla programistów otrzymujących te komputery jest całkowity zakaz dokonywania testów benchmarkowych zestawu deweloperskiego, chyba że Apple wyrazi na to zgodę.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx