sobota, 25 maja

Apple potwierdził dziś szeroko rozpowszechnione plany przejścia na własne procesory dla komputerów Mac obiecując „niewiarygodną” wydajność i funkcje.

Opierając się na wiodących w branży układach z serii A w iPhone’ach i iPadach, Apple chce, aby komputery Mac z niestandardowym procesorem miały najwyższą wydajność przy niższym zużyciu energii. Apple twierdzi, że zdecydowana większość aplikacji na komputery Mac może zostać szybko zaktualizowana, aby była „uniwersalna” z obsługą zarówno komputerów Mac z procesorami Intel, jak i tych z niestandardowym chipem Apple.

Od dziś programiści będą mogli ubiegać się o komputer Mac mini z układem A12Z w środku, aby pomóc w przygotowaniu aplikacji na niestandardowy chip firmy Apple. Specjalny Mac mini będzie działał na systemie macOS Big Sur w wersji beta i najnowszej wersji Xcode.

Apple powiedział, że spodziewa się wprowadzenia pierwszego komputera Mac z niestandardowym procesorem do końca 2020 roku i spodziewa się, że w ciągu najbliższych dwóch lat przeniesie całą linię Maców.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx