poniedziałek, 6 lutego

W iOS 14 na telefonie iPhone i iPodzie touch widżety można będzie przypinać w różnych rozmiarach na dowolnej części ekranu głównego dostarczając tym samym przydatnych informacji na pierwszy rzut oka. Tego samego nie można jednak powiedzieć o iPadzie.

W iPadOS 14 użycie widżetów jest ograniczone do paska bocznego Widoku Dzisiaj, który pojawia się tylko na pierwszym ekranie aplikacji podczas przeglądania w trybie poziomym. W trybie pionowym widżety znikają wraz z widokiem dnia, a aplikacje użytkownika są automatycznie rozmieszczane w typowej siatce, aby wypełnić ekran.

Pod innymi względami widżety w ‌iPadOS‌ 14 mają tę samą nową funkcjonalność, co widżety w iOS 14‌. Użytkownicy mogą tworzyć inteligentne stosy widżetów, które wykorzystują uczenie maszynowe do wyświetlania odpowiedniego widżetu na podstawie czasu, lokalizacji i aktywności. Widżety można również dostosować do pracy, podróży, sportu, rozrywki i innych obszarów zainteresowania.

Oprócz tego ograniczenia widżetów, ‌iPadOS‌ 14 udostępnia te same nowe funkcje, co ‌iOS 14‌, a także niektóre dodatkowe, które lepiej wykorzystują większy ekran, w tym nowe funkcje interfejsu dla aplikacji giełdowych, uniwersalne wyszukiwanie, nowe funkcje Apple Pencil i więcej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx