niedziela, 18 kwietnia

 

Instagram ogłosił, że wkrótce w ich aplikacji pojawi się kilka nowych funkcji, w tym zaktualizowana konstrukcja aparatu i nowy tryb tworzenia postów, mający na celu ułatwienie udostępniania treści bez zdjęcia lub wideo.

Zaktualizowana konstrukcja kamery obejmuje koło z możliwością wyboru trybów i efektów kamery, a także dedykowane sekcje do nadawania na żywo i nowy tryb tworzenia. Instagram mówi, że nowa aktualizacja aparatu ma na celu ułatwienie dodawania efektów i interaktywnych naklejek. Instagram planuje wprowadzić nowy aparat i tryb tworzenia na całym świecie „już wkrótce”.

Instagram zadebiutuje również nową funkcją zakupową do łatwiejszego wyszukiwania przedmiotów używanych w postach twórców, oraz doda nową naklejkę darowizny, która pozwoli użytkownikom zbierać pieniądze dla organizacji non-profit.

W wywiadzie z serwisem TechCrunch Instagram poinformował również, że pod koniec tego tygodnia będzie przeprowadzał w Kanadzie testy, które usuną całkowicie liczbę polubień na zdjęciach, w relacjach, stronach i profilach. Instagram mówi, że ta funkcja jest testowana, ponieważ serwis chce, aby obserwatorzy „skupiali się na udostępnianych zdjęciach i filmach, a nie na tym ile ma polubień”. Do testu zostanie dodany tylko niewielki procent kanadyjskich użytkowników.

Osoba, która utworzyła posta, może nadal otworzyć okno polubień, aby zobaczyć liczbę osób, które polubiły dane posty, ale nie będzie tej liczby widać pod zdjęciami. I to byłaby faktycznie rewelacyjna zmiana, która zmieniła by kierunek w którym w chwili obecnej zmierza Instagram.

Nie jest jasne, jak długo potrwa test i czy Instagram będzie chciał go w przyszłości realizować w innych regionach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x