wtorek, 18 czerwca

Instagram wprowadził wsparcie nowych zdjęć ProRAW, które można zrobić za pomocą iPhone’a 12 Pro i iPhone’a 12 Pro Max.

Deweloper Instagrama Tim Johnsen podzielił się na Twitterze wiadomością gdzie dodał również, że zdjęcia ProRAW w formacie DNG nie można edytować na Instagramie. Dalsze szczegóły nie są dostępne, ale wygląda na to, że Instagram konwertuje plik ProRAW do formatu JPG, który jest wyświetlany na Instagramie.

Wsparcie jest ograniczone, ale ci, którzy robią zdjęcia ProRAW i edytują je poza Instagramem, będą mogli udostępniać wynikowy obraz bezpośrednio w sieci społecznościowej bez konieczności tworzenia oddzielnego JPG. Zdjęcia ProRAW mają duży rozmiar i zajmują około 25 MB, więc Instagram je kompresuje.

ProRAW to funkcja iPhone’a 12 Pro i iPhone’a 12 Pro Max, która została włączona wraz z aktualizacją iOS 14.3. Wykorzystuje funkcje fotografii obliczeniowej, które Apple dodaje do swojego iPhone’a, jednocześnie zapewniając użytkownikom kontrolę nad balansem bieli, redukcją szumów, wyostrzaniem i nie tylko.

Jak podkreślił fotograf Austin Mann na początku tego tygodnia, ProRAW jest idealnym rozwiązaniem w sytuacjach, w których ogólne algorytmy Apple mogą mieć problemy, takich jak mieszane oświetlenie wewnętrzne, ekstremalnie słabe oświetlenie i obrazy o bardzo wysokim zakresie dynamicznym.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx