poniedziałek, 27 maja

Apple udostępnił niedawno podręcznik PDF (niestety tylko w języku angielskim), który przedstawia kroki, które należy podjąć, aby chronić swoje urządzenia i dane w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa osobistego. Jest on przeznaczony dla osób, które muszą chronić się przed śledzeniem przez byłą ukochaną osobę, prześladowcę lub inną złośliwą osobę.

W iPhonie istnieje wiele narzędzi do udostępniania lokalizacji i udostępniania danych, które są dostępne w systemie iOS, a ci, którzy nie są tak zaznajomieni z działaniem tych usług, znajdą szczegółowe instrukcje dotyczące ochrony ich lokalizacji, danych i nie tylko.

Jeśli obawiasz się, że ktoś uzyskuje dostęp do informacji, których nie udostępniłeś z urządzenia Apple, ten przewodnik pomoże Ci również zidentyfikować zagrożenia i przeprowadzi Cię przez kolejne kroki, aby technologia, na której polegasz, była tak prywatna i bezpieczna jak chcesz aby była.

Dokument instruuje użytkowników, aby zaktualizowali oprogramowanie do najnowszej wersji systemu iOS, przywrócili urządzenie do ustawień fabrycznych i chronili urządzenie za pomocą kodów, haseł, Touch ID i Face ID. Zawiera kroki dotyczące ochrony Apple ID za pomocą uwierzytelniania dwuskładnikowego i szczegółowe informacje na temat korzystania z wbudowanych narzędzi prywatności, aby uniemożliwić aplikacjom dostęp do danych.

Istnieją również wskazówki, jak upewnić się, że informacje o lokalizacji nie są udostępniane innym osobom, które nie powinny znajdować się w aplikacji Lokalizator, oraz zapewnić, że dane, zdjęcia, kalendarze i inne dane iCloud są chronione i nie udostępniane.

Dokument zawiera kroki dotyczące usuwania nieznanych aplikacji firm trzecich i nieznanych profili konfiguracyjnych, które mogą być złośliwie wykorzystywane do celów śledzenia.

Kończy się kilkoma listami kontrolnymi, jak ustalić, czy ktoś inny ma dostęp do urządzenia lub konta, jak przestać udostępniać osobom treści które wcześniej udostępniono oraz jak upewnić się, że nikt inny nie może zobaczyć lokalizacji urządzenia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx