środa, 24 kwietnia

…zazwyczaj niemało. Nie ma się czemu dziwić – mają za zadanie sprawnie pracować z dość kosztownymi urządzeniami. Bez przepięć, przegrzewania, wad mechanicznych, problemów z kompatybilnością. I to przez całe lata, dzień po dniu. Choć wydaje się to logiczne, to jednak i na nich da się oszczędzić bez rezygnowania z jakości.

Za co płacimy? Mocno skrócona lista

Co prawda akcesoria bez certyfikatu MFi wcale nie muszą powodować pożaru. Ale mogą – po co ryzykować? Porównaliśmy: oryginalny, metrowy kabel ze złączami Lightning – USB kosztuje na stronie Apple ok. 100 zł. Ta kwota wydaje się nie być szczególnie wygórowana, szczególnie biorąc pod uwagę wartość smartfonów Apple, których raczej nie chcemy narażać na przepięcia. Za co płacisz? Część tej kwoty to opłata za pewność bezproblemowej pracy i certyfikat bezpieczeństwa MFi (Made for iPhone). A kolejna… opłata za marketing i ekskluzywne logo z charakterystycznym jabłkiem. O ile nie jest on priorytetem na Twojej liście wymogów wobec akcesoriów, czytaj dalej.

To samo, ale inaczej

Co powiesz na to, by kabel o tej samej charakterystyce, identycznych certyfikatach bezpieczeństwa, zbliżonym wyglądzie i większej długości zapłacić niemal 45% mniej[2]? Świetne wieści, to możliwe. To tylko pierwszy z brzegu, jednak dość znaczący przykład. Apple utraciło monopol na akcesoria w pełni kompatybilne ze swoimi produktami i gwarantujące nielimitowane wsparcie (choć monopolu na ekskluzywne logo nadal odmówić mu nie można) i udziela go innym producentom. Ale nic za darmo.

Nie chodzi tu jedynie o warunki finansowe, jakie Apple stawia przed innymi producentami oferującymi komplementarne akcesoria. Podstawa to jakość i pozytywne wyniki szeregu testów. Szczęśliwcy, którzy zdołają spełnić wymagania technologów Apple, zyskują oznaczenie MFi. Jednym z nim jest Acefast – producent, którego oferta jest dostępna w sklepie Hurtel.

Poznaj akcesoria MFi marki Acefast

W ten sposób akcesoria MFi straciły i zyskały jednocześnie. Straciły – na cenie. Zyskały – na szerszym gronie odbiorców. Okazuje się, że można zdobyć solidne i bezpieczne kable czy ładowarki, których kupno nie drenuje portfela. Obecność certyfikatu MFi na niskobudżetowych opcjach od Acefast jest niemalże wyjątkową kombinacją – choć przyjazne dla portfela, to równie porządne jak te, które powstają w oryginalnych fabrykach Apple. Jakość jest sprawdzana już na pierwszych etapach produkcji – produkty Acefast nie tylko bezpiecznie „obchodzą się” ze smartfonami czy słuchawkami, ale są z nimi perfekcyjnie spasowane pod kątem mechanicznym i systemowym. Każdy element jest stworzony tak, by współpracujące z nim urządzenia działały równie niezawodnie, jak ma to miejsce w przypadku opcji z logo. Różnica jest wręcz niewyczuwalna.

Chyba że zajrzymy do portfeli. Akcesoria Acefast znajdziesz w sklepie Hurtel.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx