niedziela, 4 czerwca

Spotify w lutym ogłosił plany wprowadzenia nowego planu premium „HiFi” jeszcze w 2021 roku i chociaż firma odmówiła podania konkretnej daty to istnieją powody by sądzić, że premiera może się zbliżać dużymi krokami, szczególnie w następstwie ogłoszenia w poniedziałek bezstratnego dźwięku w Apple Music.

Bliskie wprowadzenie bezstratnej usługi strumieniowego przesyłania dźwięku Spotify HiFi zostało ponownie zauważone w tym tygodniu przez użytkownika Reddit, który podzielił się swoim odkryciem w załączonym powyżej obrazku.

Według Reddit, dostęp do ukrytego menu HiFi w aplikacji Spotify można było uzyskać poprzez „szybkie dotknięcie ikony”, która na krótko pojawiła się na ekranie Teraz odtwarzane po uruchomieniu.

W nowo wyświetlonym, osobnym ekranie, pojawiało się wyjaśnienie, że opcja HiFi obsługuje 16-bitowe przesyłanie strumieniowe 44,1 kHz przez przewodowe słuchawki. Wybrana ścieżka nie została jednak odtworzona w jakości Hi-Fi, co oznacza, że funkcjonalność po stronie serwera nie została jeszcze odblokowana.

Pierwsze doniesienia, że Spotify pracuje nad bezstratną wersją audio swojej usługi przesyłania strumieniowego, pojawiły się ponad trzy lata temu, kiedy firma zaczęła testować tę opcję z niewielką grupą użytkowników.

W tamtych okresie ekrany promocyjne oferowały poziom „Spotify Hi-Fi” jako uaktualnienie do standardowej subskrypcji Spotify za dodatkową opłatą. Jednak Spotify prawdopodobnie będzie miał teraz trudności z uzasadnieniem płatnego rozszerzenia do tej opcji, gdy Apple Music ogłosiło, że bezstratny dźwięk, który ma zostać uruchomiony w czerwcu, będzie bezpłatny dla obecnych subskrybentów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx