wtorek, 18 czerwca

Apple ogłosił dziś, że Apple Music uzyska wsparcie dla dźwięku przestrzennego z Dolby Atmos bez dodatkowych kosztów od czerwca.

W chwili premiery abonenci Apple Music będą mieli dostęp do tysięcy utworów w Spatial Audio od artystów takich jak J Balvin, Gustavo Dudamel, Ariana Grande, Maroon 5, Kacey Musgraves, The Weeknd i wielu innych. Apple twierdzi, że ta funkcja zapewni „rewolucyjne, wciągające wrażenia dźwiękowe, które umożliwią artystom miksowanie muzyki, tak aby dźwięk dochodził zewsząd i z góry”.

Abonenci Apple Music będą mogli również słuchać ponad 75 milionów utworów w bezstratnym formacie muzyki Lossless Audio bez dodatkowych kosztów.

Apple twierdzi, że w momencie premiery w wersji bezstratnej będzie dostępnych 20 milionów utworów, z czego pełne 75 milionów utworów będzie dostępnych do końca roku.

Standardowa warstwa Apple Music będzie rozpoczynać się od „jakości CD”, czyli 16 bitów przy 44,1 kHz i dochodzić do 24 bitów przy 48 kHz. Apple Music będzie również oferować dźwięk Hi-Res do 24 bitów przy 192 kHz.

Jak informuje Apple, domyślnie Apple Music automatycznie odtwarza ścieżki Dolby Atmos na wszystkich słuchawkach AirPods i Beats z układem H1 lub W1, a także na wbudowanych głośnikach w najnowszych wersjach iPhone’a, iPada i Maca.

Apple Music będzie stale otrzymywać nowe utwory Dolby Atmos i będzie oferować wyselekcjonowany wybór list odtwarzania Dolby Atmos. Albumy Dolby Atmos będą miały plakietkę na stronie ze szczegółami, która ułatwi ich wykrycie.

Dźwięk przestrzenny i dźwięk bezstratny będą dostępne w systemach iOS 14.6, iPadOS 14.6, macOS 11.4 i tvOS 14.6 lub nowszych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx