czwartek, 18 lipca

Spotify ogłosił plany wprowadzenia w tym roku nowego poziomu premium „HiFi”, który zapewni bezstratny dźwięk wyższej jakości. Według Spotify, funkcja ta będzie oferować muzykę w jakości CD, która pozwoli fanom doświadczyć większej głębi i wyrazistości w ulubionych utworach.

Usługi przesyłania strumieniowego muzyki takie jak Tidal, Deezer i Amazon Music oferują bezstratne opcje audio, ale do tej pory Spotify i Apple Music nie mają opcji przesyłania strumieniowego w wyższej jakości.

Spotify jest głównym konkurentem ‌Apple Music‌, więc dzięki planowaniu przez Spotify opcji muzyki HiFi Apple może również zaoferować strumieniowanie o wyższej jakości, starając się zachować konkurencyjność. Bezstratny poziom audio dobrze pasowałby również do zaawansowanych słuchawek Apple AirPods Max, które zostały wydane pod koniec 2020 roku.

Na tą chwilę nie wiadomo jaka byłaby cena takiego abonamentu, ale za bezstratny poziom muzyki Tidal pobiera 39,99 złotych miesięcznie, a Deezer 29,99 złotych. Spotify planuje wypuścić HiFi na wybranych rynkach w dalszej części roku i będzie to dodatek premium.

HiFi zostało zaprezentowane podczas wydarzenia Spotify Stream On, które można w całości obejrzeć na YouTube.

Podczas imprezy Spotify poinformował również, że planuje ekspansję na ponad 80 nowych rynków w Azji, Afryce, Europie i Ameryce Łacińskiej, co pozwoli na dotarcie z usługą do ponad miliarda potencjalnych nowych klientów. Pełną listę krajów, w których Spotify wkrótce będzie dostępne, można znaleźć w witrynie Spotify.

Inne ogłoszenia obejmowały nowe interaktywne funkcje podcastów dla twórców, takie jak ankiety i narzędzia do pytań i odpowiedzi, partnerstwo z WordPress umożliwiające publikowanie blog postów w formie podcastów oraz nowe zasoby promocji muzyki dla artystów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx