sobota, 25 maja

Wczoraj, Nikkei Asia opublikowała raport, w którym wspomina, że nadchodzący Apple Watch Series 7 będzie wyposażony w funkcje pomiaru ciśnienia krwi i że jest to jeden z powodów, dla których produkcja urządzenia natrafiła na przeszkody.

Choć nieco później sam Bloomberg powołując się na własne źródła potwierdził główne twierdzenie Nikkei, związane z wyzwaniami produkcyjnymi, które mogą prowadzić do ograniczeń dostaw lub opóźnień w dostawach, to raport Debbie Wu i Marka Gurmana nie wspominał nic o czujniku ciśnienia krwi będącym jedną z przyczyn problemów produkcyjnych.

Dla rozwiania jakichkolwiek wątpliwości Gurman skomentował na Twitterze twierdzenia Nikkei mówiąc krótko, że „nie ma szans”, aby Apple Watch Series 7 miał czujnik ciśnienia krwi.

Nie oznacza to, że przyszły model Apple Watch nie będzie posiadał takich inteligentnych czujników do pomiaru ciśnienia krwi. Wcześniej w tym roku, okazało się że Apple jest największym klientem brytyjskiego start-upu elektronicznego Rockley Photonics, który opracowuje nieinwazyjne czujniki optyczne do wykrywania wielu wskaźników zdrowia związanych z krwią, w tym ciśnienia krwi, poziomu glukozy we krwi i poziomu alkoholu we krwi.

Rockley ujawnił, że jego największym klientem jest Apple, gdy firma przygotowywała się do wejścia na giełdę w Nowym Jorku. Biorąc pod uwagę rozwój Rockley Photonics i skalę partnerstwa Apple z firmą, wydaje się praktycznie nieuniknione, że technologia kolejnych czujników zdrowia firmy pojawi się w Apple Watch w przyszłości, ale nie w tym roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx