poniedziałek, 22 kwietnia

Apple ogłosił dziś pierwsze stany USA, które umożliwią możliwość wprowadzenia przez mieszkańców prawa jazdy lub dowodu osobistego do aplikacji Wallet na iPhonie i Apple Watch – nowej funkcjonalności, która pojawi się w iOS 15.

Na liście tej znalazła się Arizona i Georgia, które będą pierwszymi stanami oferującymi taką możliwość. Niedługo później ma być to również dostępne w Connecticut, Iowa, Kentucky, Maryland, Oklahoma i Utah.

Możliwość dodania prawa jazdy lub dowodu osobistego do aplikacji Wallet to funkcja systemu iOS 15, która zostanie wprowadzona jeszcze w tym roku. Mieszkańcy państw, w których pojawi się taka możliwość będą mogli dotknąć znaku plus u góry aplikacji Wallet, aby rozpocząć dodawanie prawa jazdy lub dowodu osobistego. Działanie byłoby podobne do obecnie funkcjonującej w Polsce i zatwierdzonej przez polskie Ministerstwo Cyfryzacji aplikacji mObywatel. Oczywiście w przypadku funkcji Apple nie wymagałoby to żadnej dodatkowej aplikacji, a wszystko byłoby w jednym miejscu tak w tradycyjnym portfelu.

Apple powiedział, że funkcja została zaprojektowana z myślą o prywatności i bezpieczeństwie. Podczas dodawania prawa jazdy lub dowodu osobistego do aplikacji Wallet klienci będą musieli zrobić zdjęcie swojej twarzy, które zostanie bezpiecznie przekazane organowi wydającemu do weryfikacji. Jako dodatkowy środek ostrożności Apple powiedział, że użytkownicy zostaną poproszeni o wykonanie serii ruchów twarzy i głowy podczas procesu konfiguracji.

Obecnie nie wiadomo czy możliwość wprowadzenia dowodu osobistego i prawa jazdy do aplikacji Wallet pojawi się w Polsce. Zależy to pewnie od wielu umów i warunków, choć istnienie zbliżonej funkcjonalności w aplikacji mObywatel może pomóc Apple w uzyskaniu odpowiednich zgód.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx