niedziela, 14 lipca

Wraz z wypuszczeniem nowego iOS 6, wiele słów krytyki kierowane jest na nowe mapy Apple, które zastąpiły dotychczasową aplikację Google zawartą w iPhone’ie od 2007 roku. Jednak wiele źródeł donosi, że Google posiada już gotową oddzielną aplikację Mapy dla iOS i faktycznie jest ona już przekazana do akceptacji przez Apple.

Pierwszy raport pochodzi z The Guardian, który mówi, że Google rzeczywiście przygotowuje własną aplikację Mapy dla iOS 6. Google podobno rozkoszuje się złymi recenzjami Apple, co w sumie nie dziwi. Pytanie, które jest teraz stawiane, to czy Apple zatwierdzi aplikację Google w App Store. Teoretycznie mógłby tego nie zrobić odnosząc się do punktu, że aplikacja „konkuruje z istniejącymi funkcjonalnościami”, ale spotęgowało by to kolejne negatywne komentarze.

Serwis 9to5Mac powołując się na własne źródła również informuje, że Google ma już autonomiczną wersję aplikacji Mapy dla iOS a wersja zgodna z iOS 6 rzeczywiście została wysłana już do sklepu App Store.

Wreszcie, TechCrunch również twierdzi, że aplikacja Google jest w toku, a celem firmy jest udostępnienie jej w App Store „przed Świętami”. Jak jednak pokazuje historia, Apple czasem wstrzymywał inne aplikacje Google w zawieszeniu na dłuższy czas, więc okaże się, czy i kiedy rozwiązanie mapowe Google będzie dostępne jako alternatywa dla wbudowanej aplikacji Mapy od Apple w iOS 6.

[contentblock id=1 img=adsense.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx