poniedziałek, 22 kwietnia

Apple w iOS i iPadOS 14 umożliwia ustawianie aplikacji innych firm jako alternatywy dla domyślnej aplikacji Poczta na iPhonie i iPadzie. Od teraz, możliwość domyślnego ustawienia klienta pocztowego posiada również jedna z najpopularniejszych aplikacji e-mail Gmail.

Dzięki najnowszej aktualizacji Gmaila dla iOS dostępnej w App Store od dzisiaj, Gmail może zastąpić aplikację Mail.

Gmaila można ustawić jako domyślną aplikację e-mail na swoim iPhonie lub iPadzie, pobierając ją z App Store, otwierając aplikację Ustawienia, przewijając w dół do Gmaila na liście aplikacji, a następnie wybierając „Domyślna aplikacja poczty”.

gmail jako domyślny klient poczty

Wcześniej Google zaktualizował Chrome o możliwość ustawienia go jako domyślnej przeglądarki. Ci, którzy wolą aplikacje Google, mogą teraz korzystać głównie z Google na iPhonie, przynajmniej jeśli chodzi o przeglądarkę i pocztę e-mail.

Warto zauważyć, że obecnie istnieje błąd, który resetuje domyślne aplikacje do ustawień domyślnych czyli Safari i Maila przy każdym ponownym uruchomieniu urządzenia, więc Gmail może wymagać ponowne wybrania jako domyślnej aplikacji e-mail za każdym razem, gdy ponownie uruchomisz iPhone’a, do czasu aż Apple nie naprawi problemu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx