sobota, 3 czerwca

Firma Microsoft ogłosiła dziś plany wprowadzenia nowego wyglądu swojej aplikacji Outlook dla komputerów Mac wraz z kilkoma innymi ulepszeniami i funkcjami programu Outlook na iOS i watchOS.

Przygotowując się do publicznego wydania macOS Big Sur, firma Microsoft testowała nowy wygląd programu Outlook na komputerach Mac. Projekt zawiera ikony Fluent firmy Microsoft i kilka wskazówek projektowych z Big Sur, takich jak zaokrąglone rogi. Aby projekt był prostszy, interfejs wstążki Microsoft został usunięty. Produkt końcowy jest połączeniem języków projektowych Apple i Microsoft.

Czytanie i pisanie wiadomości e-mail zostało ulepszone dzięki wprowadzeniu nowego interfejsu użytkownika tworzenia wiadomości, widoków jednowierszowych i funkcji „ignoruj”. Zwijane panele i kompresowalna lista wiadomości pozwalają na większe dostosowanie widoku głównego.

Poprawiono także system kontaktów Outlooka, oddzielając kontakty i współpracowników w wydarzeniach i wiadomościach e-mail, wykrywając częste kontakty oraz nową funkcję oznaczania kontaktów jako ulubionych. Kalendarz i wyszukiwanie zostały ulepszone dzięki grupom i naciskowi na trafność, a także poprawiono integrację z Microsoft Teams.

Technologia synchronizacji firmy Microsoft znana z systemów iOS, Android i Windows Mail będzie również dostępna w programie Outlook dla komputerów Mac, co spowoduje znacznie szybszą synchronizację między platformami. Wkrótce pojawi się również obsługa kont iCloud i IMAP. Aktualizacja ma być dostępna dla wszystkich użytkowników komputerów Mac w połowie października.

Firma Microsoft ogłosiła również szereg mniejszych aktualizacji programu Outlook dla systemu iOS, w tym nowy widżet kalendarza do wyświetlania nadchodzących spotkań z wielu kont na ekranie głównym, reakcje emoji i polecenia głosowe

Komplikacje na Apple Watch pojawią się w Outlooku dla watchOS 7, umożliwiając użytkownikom wyświetlanie liczby nieprzeczytanych wiadomości e-mail lub stanu kalendarza. Te dodatki do Outlooka dla iOS i watchOS mają pojawić się jeszcze w tym roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx