poniedziałek, 26 lutego

Najnowszy raport DigiTimes stwierdza, że Apple przełamał globalną tendencję spadkową sprzedaży smartfonów w 2020 roku, zwiększając wskaźnik sprzedaży o ponad 10% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Według DigiTimes, globalne dostawy smartfonów spadły w zeszłym roku o 8,8%, do 1,24 miliarda sztuk, częściowo z powodu paraliżujących skutków pandemii koronawirusa.

Mimo to, światowe dostawy smartfonów obsługujących 5G osiągnęły w 2020 roku aż 280-300 milionów sztuk, w porównaniu z 20 milionami egzemplarzy wysłanych rok wcześniej, co wskazuje na wzrost zapotrzebowania na większą prędkość transmisji danych.

W pierwszym kwartale 2020 roku globalne dostawy „spadły o ponad 20%, w drugim spadły o dwucyfrową liczbę, a w trzecim zmniejszyły się do jednej cyfry, aby osiągnąć jednocyfrowe odbicie w czwartym”, wynika z danych DigiTimes.

Samsung i Huawei odczuli najsilniejszy wpływ w ciągu roku, obaj odnotowując dwucyfrowy spadek dostaw. Spośród sześciu najlepszych marek smartfonów w 2020 roku tylko Apple i Xiaomi zdołały zwiększyć swoje dostawy w porównaniu do 2019 roku.

Według badań przeprowadzonych przez Omdię, iPhone 11 firmy Apple był najczęściej sprzedawanym smartfonem w pierwszej połowie 2020 roku i był najpopularniejszym telefonem w zeszłym roku. Firma Apple dostarczyła szacunkowo 37,7 miliona iPhone’ów 11‌‌ w 2020 roku – o 10,8 miliona więcej niż ubiegłorocznego  najlepiej sprzedającego się modelu iPhone XR.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx