niedziela, 2 kwietnia

IPhone 11 firmy Apple był najbardziej poszukiwanym smartfonem w pierwszym kwartale 2020 roku, mimo że świat przechodził globalną pandemię wynika z najnowszych danych opublikowanych dzisiaj przez firmę badawczą Omdia.

Firma Apple dostarczyła w tym kwartale około 19,5 miliona modeli iPhone’ów 11‌ dzięki bardziej przystępnej cenie urządzenia wraz z jego solidnym zestawem funkcji.

„Przez ponad pięć lat – nawet przy zmieniających się warunkach na rynku i globalnej gospodarce – jedna rzecz pozostała niezmienna w branży smartfonów: Apple zajmuje pierwszą lub drugą pozycję w globalnym rankingu dostaw Omdia”, powiedział Jusy Hong, dyrektor ds. Badań smartfonów w Omdii. „Sukces Apple jest wynikiem strategii oferowania stosunkowo niewielu modeli. Dzięki temu firma może koncentrować swoje wysiłki na niewielkiej liczbie produktów, które przemawiają do szerokiego grona konsumentów i sprzedają się w bardzo dużych ilościach”.

Samsung Galaxy A51 był drugim najpopularniejszym smartfonem z 6,8 milionami dostarczonych urządzeń, a kolejne miejsca zajęły telefony Xiaomi Redmi Note 8 i Note 8 Pro z odpowiednio 6,6 i 6,1 milionami sprzedanych urządzeń.

IPhone XR firmy Apple, który był najlepiej sprzedającym się smartfonem w poprzednim kwartale, zajął czwarte miejsce, sprzedając się w 4,7 milionach egzemplarzy. IPhone XR był bardziej popularny niż iPhone 11 Pro i Pro Max, choć warto zauważyć, że te dwa smartfony były liczone indywidualnie, a nie razem.

Apple dostarczył około 4,2 milionów modeli iPhone’a 11 Pro Max i około 3,8 miliony modeli iPhone 11 Pro, co daje łącznie 8 milionów smartfonów. Gdyby te dwa modele zostały policzone łącznie, oba modele zajęłyby drugie miejsce w rankingu.

Omdia to firma badawcza, która powstała po połączeniu działu badawczego Informa Tech i technologiczną część IHS Markit

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx