piątek, 24 marca

Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią sieci CNBC, Apple ogłosił dzisiaj nie nowy produkt, ale serię nowych projektów w ramach 100-milionowej inicjatywy Racial Equity and Justice Initiative (REJI), które mają pomóc zlikwidować systemowe bariery z jakimi borykają się społeczności kolorowe.

Projekt będzie obejmował budowę Propel Center, globalne centrum innowacji i nauki, akademię programistów Apple wspierającą programowanie i edukację techniczną dla studentów w Detroit oraz finansowanie kapitału podwyższonego ryzyka dla przedsiębiorców z funduszu Black and Brown.

Inicjatywa opiera się wkładzie Apple w zwiększenie równości rasowej w edukacji, gospodarce i systemie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych i jest prowadzona przez wiceprezes Apple ds. Środowiska, polityki i inicjatyw społecznych, Lisę Jackson.

Apple ma przeznaczyć na Propel Center 25 milionów dolarów, a centrum ma wspierać kolejne pokolenia oferując innowacyjne programy nauczania, wsparcie technologiczne, możliwości rozwoju kariery i programy stypendialne. Propel Center będzie oferować szeroką gamę ścieżek edukacyjnych, w tym sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, technologie rolnicze, sprawiedliwość społeczną, sztukę rozrywkową, tworzenie aplikacji, rzeczywistość rozszerzoną, projektowanie i sztuki kreatywne, przygotowanie do kariery i przedsiębiorczość. Eksperci z Apple pomogą opracować programy nauczania i zapewnić stałe wsparcie mentorskie i edukacyjne, a także oferują możliwości odbycia stażu.

Jeszcze w tym roku Apple otworzy również Apple Developer Academy w Detroit. Akademia została zaprojektowana, aby wspierać młodych czarnoskórych przedsiębiorców, twórców i programistów, pomagając im rozwijać umiejętności niezbędne do pracy w szybko rozwijającej się gospodarce aplikacji iOS. Zapoczątkowane we współpracy z Michigan State University kursy Apple Developer Academy będą otwarte dla wszystkich osób uczących się w Detroit, niezależnie od ich wykształcenia akademickiego lub wcześniejszego doświadczenia w programowaniu.

Ponadto Apple ogłosił dziś dwie nowe inwestycje w obszarze kapitału wysokiego ryzyka i przestrzeni bankowej, przy czym oba projekty mają zapewnić kapitał firmom należącym do mniejszości. Firma zainwestuje 10 milionów dolarów w Harlem Capital – nowojorską firmę typu venture capital na wczesnym etapie rozwoju – w celu wsparcia swoich inwestycji w 1000 firm z różnymi założycielami w ciągu najbliższych 20 lat. Oprócz zapewniania kapitału przedsiębiorcom, Harlem Capital będzie również udzielać swojej wiedzy specjalistycznej w celu zwiększenia możliwości ekonomicznych. Firma będzie oferować wskazówki i opiekę mentorską studentom Akademii deweloperów w Detroit oraz uczestnikom obozu przedsiębiorców Apple dla ciemnoskórych założycieli i programistów. Apple wesprze również program stażowy Harlem Capital, którego celem jest otwieranie drzwi dla aspirujących kobiet i inwestorów mniejszościowych.

Firma zainwestuje również 25 milionów dolarów w fundusz Clear Vision Impact firmy Siebert Williams Shank, który zapewnia kapitał małym i średnim firmom, ze szczególnym uwzględnieniem spółek mniejszości narodowych. Celem funduszu jest wspieranie firm, które działają na rynkach niedostatecznie rozwiniętych lub obsługują je, a także sprzyjają inicjatywom na rzecz wzrostu sprzyjającego włączeniu społecznemu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek
2 lat temu

Równość rasowa, ale wstęp tylko dla czarnych i latynosów, typowa gówniana nowomowa

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx