piątek, 23 lutego

Apple udostępnił film wyjaśniający, jak korzystać z nowej funkcji wykrywania wypadków samochodowych domyślnie włączonej we wszystkich modelach iPhone’a 14, Apple Watch Series 8, Apple Watch Ultra i Apple Watch SE drugiej generacji.

W opublikowanym dzisiaj nowym dokumencie wsparcia Apple twierdzi, że funkcja wykrywania wypadków została zaprojektowana do wykrywania poważnych wypadków samochodowych, takich jak zderzenia czołowe, boczne i tylne lub dachowania z udziałem sedanów, minivanów, SUV-ów, pickupów i innych samochodów osobowych. Apple ostrzega, że funkcja nie może wykryć wszystkich wypadków samochodowych.

Apple twierdzi, że w przypadku wykrycia poważnego wypadku samochodowego użytkownicy będą wchodzić w interakcję z zegarkiem Apple Watch, jeśli go noszą. W przeciwnym razie użytkownicy wchodzą w interakcję z iPhonem.

Według Apple, po wykryciu poważnej kraksy samochodowej obsługiwany iPhone lub zegarek Apple Watch wyświetla alert i emituje dźwięk alarmu. Jeśli użytkownik jest w stanie, może wezwać służby ratunkowe, przesuwając suwak Połączenie alarmowe na iPhonie lub Apple Watch, albo odrzucić alert. Jeśli nie zareaguje na alert po 10 sekundach, urządzenie rozpocznie kolejne 10-sekundowe odliczanie. Jeśli nadal nie zareaguje, urządzenie wezwie służby ratunkowe.

Funkcja wykrywania wypadków samochodowych wykorzystuje czujniki, takie jak akcelerometr i żyroskop, w obsługującym ją iPhonie lub zegarku Apple Watch. W komunikacie prasowym Apple informował, że funkcja ta opiera się również na „zaawansowanych algorytmach ruchu zaprojektowanych przez Apple, przeszkolonych z ponad milionem godzin rzeczywistych danych dotyczących jazdy i wypadków”, aby zwiększyć dokładność.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx