piątek, 12 kwietnia

iOS 17 i iPadOS 17 będą posiadać nową funkcję „Odległość od ekranu”, która może ostrzegać użytkownika, gdy trzyma iPhone’a lub iPada zbyt blisko oczu przez dłuższy czas.

Apple twierdzi, że funkcja „Odległość od ekranu” ma na celu zmniejszenie ryzyka krótkowzroczności u dzieci poprzez zachęcanie do zdrowych nawyków patrzenia i może ogólnie pomóc zmniejszyć zmęczenie oczu.

Odległość od ekranu można będzie włączyć w aplikacji Ustawienia > Czas przed ekranem > Odległość od ekranu i jest ona dostępna na wszystkich modelach iPhone’a i iPada Pro z Face ID. Funkcja wykorzystuje tę samą kamerę TrueDepth, która zasila Face ID do pomiaru odległości między ekranem a oczami, a alert pełnoekranowy zachęca użytkowników do odsunięcia urządzenia dalej po trzymaniu go bliżej niż 30 centymetrów od oczu przez dłuższy czas.

Mając włączoną tę funkcję, użytkownicy otrzymają w razie potrzeby ostrzeżenie „iPhone jest za blisko”. Po odsunięciu iPhone’a na bezpieczną odległość na ekranie uaktywni się przycisk „Kontynuuj”, aby móc dalej z niego korzystać.

iOS 17 i iPadOS 17 zostaną wydane jeszcze w tym roku i są obecnie dostępne w wersji beta dla użytkowników posiadających konto deweloperów Apple, choć Apple dał możliwość zainstalowania wersji beta większej grupie użytkowników. Funkcję można włączyć lub wyłączyć w dowolnym momencie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx