poniedziałek, 22 kwietnia

Jak donosi Reuters, francuski sąd handlowy w Paryżu ukarał dziś Apple grzywną w wysokości 1 miliona dolarów za nadużycia w App Store. Zgodnie z orzeczeniem, Apple nałożył nieuczciwe klauzule handlowe na francuskich twórców aplikacji w celu uzyskania dostępu do App Store.

Decyzja jest wynikiem wieloletniego dochodzenia prowadzonego przez francuski organ nadzorujący sprawy konsumenckie i oszustwa (DGCCRF), nadzorowany przez francuskie ministerstwo finansów. Francuski minister finansów Bruno Le Maire broni praw programistów i uważa, że sklepy z aplikacjami Apple i Google wykorzystują twórców oprogramowania. Jego dochodzenie wykazało, że istnieją „znaczące nierówności” w relacjach między Apple i Google a programistami, którzy sprzedają aplikacje w tych sklepach.

W oświadczeniu Apple powiedział, że przyjrzy się decyzji sądu i będzie nadal współpracować z francuskimi deweloprami. Firma powiedziała również, że wierzy w „żywe i konkurencyjne rynki”, które umożliwiają rozkwit innowacji.

Grzywna nałożona na Apple jest niewielka, jeśli weźmiemy pod uwagę dochody firmy, ale może potencjalnie prowadzić do wpływu na zmiany w regulaminie App Store.

Apple zajmuje się kilkoma innymi dochodzeniami dotyczącymi jego App Store i praktyk biznesowych we Francji, Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, by wymienić tylko kilka.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx