sobota, 18 maja

Wczoraj wieczorem Apple ogłosił dzisiaj wyniki finansowe za drugi kwartał fiskalny 2018 roku, który odpowiada pierwszemu kwartałowi kalendarzowemu tego roku.

W tym kwartale Apple zanotowało przychód w wysokości 61,1 miliarda dolarów i zysk netto w wysokości 13,8 miliarda dolarów w porównaniu do przychodu w wysokości 52,9 miliarda dolarów i zysku netto w kwocie 11,0 miliarda dolarów kwartale za kwartał. Przychody, zyski i zyski akcji były rekordowe dla każdego drugiego kwartału fiskalnego w historii firmy.

Marża brutto za kwartał wyniosła 38,3 procenta, w porównaniu do 38,9 procenta w analogicznym kwartale poprzedniego roku, przy czym sprzedaż poza USA stanowiła 65% przychodów. Zyski na akcję wzrosły o 30%. Podniesiona została dywidenda o 16% oraz zapowiedziano wykup akcji o wartości 100 miliardów dolarów.

W pierwszym kwartale Apple sprzedał 52,2 miliona iPhone’ów, w porównaniu do 50,8 miliona w analogicznym kwartale poprzedniego roku. Sprzedaż iPadów wzrosła nieznacznie do 9,1 miliona, w porównaniu z 8,9 miliona rok temu, podczas gdy sprzedaż Mac spadła do 4,1 miliona z 4,2 miliona.

Z ciekawostek wartych zanotowania jest fakt, że największa zmiana nastąpiła w grupie produktów innych w której mieszczą się Apple Watch, Apple TV, słuchawki i HomePod. Zanotowała ona rekordowy wzrost aż o 38%. Jak przyznał Luca Maestri, 90% tego wzrostu przypadł w udziale AirPods, Beats i zegarkom Apple. Jak dowiedzieliśmy się HomePod niebawem będzie wprowadzony na rynki innych krajów (obecnie są to tylko trzy) oraz co ciekawsze, otrzyma nowe funkcje. Zobaczymy czy trafi do Polski.

Pełny zapis wyników finansowych możecie znaleźć tutaj.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx