wtorek, 27 lutego

Facebook ogłosił dziś wprowadzenie swojej aplikacji Messenger Kids w ponad 70 krajach, dodając kilka nowych funkcji dla rodziców, aby pomóc dzieciom w utrzymaniu kontaktu z przyjaciółmi i rodziną podczas globalnego kryzysu zdrowotnego.

Nowe funkcje obejmują Supervised Friending, który daje rodzicom opcję pozwalającą dzieciom na akceptowanie, odrzucanie, dodawanie lub usuwanie kontaktów.

Gdy dziecko podejmie akcję zaprzyjaźnienia się z kimś w Messengerze, rodzice zostaną o tym powiadomieni za pośrednictwem Messengera i mogą zarządzać nowymi połączeniami z poziomu własnej aplikacji.

Facebook pozwala również rodzicom zatwierdzać inne osoby dorosłe, które łączą swoje dziecko z innymi dziećmi poprzez czaty grupowe w aplikacji Messenger Kids. Facebook porównuje tę funkcję do tego, w jaki sposób nauczyciel może „pomóc dziecku poruszać się w klasie lub przyjaźni w zespole” w prawdziwym świecie.

Facebook pierwotnie uruchomił Messenger Kids w Stanach Zjednoczonych w grudniu 2017 roku kierując apliakcję do dzieci w wieku poniżej 13 lat. Od tego czasu aplikacja pojawiła się w kilku innych krajach, ale dzisiejsze ogłoszenie jest jak dotąd najszersze.

Facebook powiedział, że opracował aplikację zgodnie z wytycznymi ekspertów w dziedzinie rozwoju dzieci i bezpieczeństwa w Internecie. Messenger Kids nie wymaga od dzieci utworzenia konta na Facebooku, ale zamiast tego prosi rodziców o pobranie aplikacji, uwierzytelnienie jej, a następnie utworzenie miniaturowego profilu ich dziecka, który jest powiązany z kontem Facebooka rodzica.

Aplikacja nie jest jeszcze dostępna w polskim App Store, ale w informacji na amerykańskim App Store widnieje, że jest dostępna w języku polskim zatem jej pojawienie się w naszym kraju jest kwestią krótkiego czasu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
3 lat temu

mamy 2021 i dalej Messenger Kids nie jest dostępny w polskim AppStore

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx