piątek, 8 grudnia

Apple planuje wprowadzić 23-calowy komputer iMac w drugiej połowie 2020 roku z masową produkcją, która ma się rozpocząć w trzecim lub czwartym kwartale wynika z raportu China Times zauważonym przez Mac Otakara. Apple prawdopodobnie może osiągnąć ten rozmiar ekranu, po prostu zmniejszając grubość ramek w obecnym 21,5-calowym komputerze iMac.

Raport twierdzi, że nowy iMac będzie jednym z kilku tańszych produktów, które Apple wprowadzi w tym roku, włączając w to nowego iPhone’a SE i przyszłego 11-calowego iPada, również oczekiwanego w drugiej połowie 2020 roku. Apple oferuje obecnie 21,5-calowe oraz 27-calowe wersje komputera iMac, który zostały ostatnio zaktualizowane w marcu 2019 roku o maksymalnie 8-rdzeniowe procesory Intel 9. generacji i opcje grafiki Radeon Pro Vega.

Ceny komputerów iMac zaczynają się obecnie od 5 499 złotych, chociaż przejście z tradycyjnego dysku twardego na dysk SSD kosztuje dodatkowe 1000 złotych.

Jeśli chodzi o 11-calowego iPada, nie jest całkowicie jasne, czy raport dotyczy nowej wersji 10,2-calowego iPada czy 10,5-calowego iPada Air. W zeszłym miesiącu anonimowe konto na Twitterze „L0vetodream” twierdziło, że Apple opracowuje nowego, 11-calowego iPada Air z Touch ID pod wyświetlaczem, tym samym dając do dyspozycji niemal pełny ekran, bez żadnych wycięć.

Konto twierdziło również, że 11-calowy iPad Air będzie miał podświetlany wyświetlacz Mini-LED. Według analityka Ming-Chi Kuo, Apple opracowuje co najmniej sześć innych produktów z wyświetlaczami Mini-LED, które zostaną wydane do końca 2021 roku w tym 12,9-calowy iPad Pro, 27-calowy iMac Pro, 14-calowy MacBook Pro, 16-calowy MacBook Pro, 10,2-calowy iPad i 7,9-calowy iPad mini.

Kuo powiedział wcześniej, że wyświetlacze z podświetleniem Mini-LED pozwolą na cieńsze i lżejsze konstrukcje, oferując jednocześnie wiele takich samych zalet wyświetlaczy OLED używanych w najnowszych iPhone’ach, w tym dobrą szeroką gamę kolorów, wysoki kontrast i zakres dynamiczny oraz lokalne ściemnianie dla prawdziwszej czerni.

Według China Times masowa produkcja produktów Mini-LED może zostać opóźniona do 2021 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx