wtorek, 20 lutego

Każdego roku, 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Tradycyjnie, podczas normalnego roku Apple wychodzi z różnego rodzaju inicjatywami związanymi z tym dniem jak zielone logo na sklepach Apple, zielone koszulki dla pracowników, specjalne wyzwanie w Apple Watch i nie tylko.

W tym roku, w obliczu trwającej pandemii, uroczystości Apple są wyciszone a w związku z wciąż zamkniętymi sklepami nie ma możliwości by w nich świętować. Zamiast tego Apple promuje aplikacje związane z Dniem Ziemi w App Store i udostępnił krótki film tematyczny w Apple TV+ właśnie na tą okazję.

W dziale Dzisiaj w App Store znajduje się kilka kategorii z okazji Dnia Ziemi, podkreślając szeroki zakres aplikacji ukierunkowanych na środowisko. Na przykład w kategorii „Sadź drzewa przez internet” Apple wyróżnia aplikację Ecosia, która pozwala sadzić drzewa za pomocą wyszukiwań. Sekcja „Wróć na łono natury” zawiera aplikacje do nauki o lokalnej faunie i florze dzięki zdjęciom wykonanym aparatem.

W ubiegły piątek Apple dodał do Apple TV+ nowy film krótkometrażowy z okazji Dnia Ziemi, w którym narratorem jest Meryl Streep „Tutaj jesteśmy: wskazówki dla mieszkańca planeta ziemi” uczy dzieci o cudach planety.

Firma Apple zdecydowała się nie robić w tym roku wyzwania dla właścicieli Apple Watch w związku z ograniczeniami poruszania się.

W tym roku przypada 50 rocznica obchodów Dnia Ziemi na całym świecie, a tematem Dnia Ziemi 2020 są działania klimatyczne.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx