środa, 19 czerwca

Facebook powoli rozpoczyna publiczne wdrażanie obsługi trybu ciemnego na iPhone’ach i iPadach. Kilku użytkowników zauważyło nowe ustawienie trybu ciemnego w aplikacji Facebook, a firma potwierdziła, że funkcja ta jest wdrażana.

W kwietniu po raz pierwszy pojawiły się doniesienia, że Facebook jest w trakcie opracowywania i projektowania trybu ciemnego dla swojej podstawowej aplikacji na iOS. W tym czasie funkcja nie była publicznie dostępna, ale mogliśmy poznać jej przyszłe wcielenie:

Interfejs Facebooka w trybie ciemnym nie będzie całkowicie czarny, jak widać to na Instagramie i Messengerze. Zamiast tego, wygląd jest w skali szarości z białymi akcentami dla logo i ikon. To z pewnością będzie kontrowersyjna decyzja wśród użytkowników Facebooka.

Użytkownicy będą mogli ręcznie włączać lub wyłączać tryb ciemny Facebooka za pomocą panelu ustawień w aplikacji, ale będzie także dostępna obsługa dostosowywania wyglądu w oparciu o preferencje iOS. Oznacza to, że aplikacja automatycznie zmieni swój wygląd zgodnie z harmonogramem Trybu Ciemnego iOS.

Niektórzy użytkownicy zamieścili w tym tygodniu na Twitterze zdjęcia pokazujące, że mają teraz nowe ustawienie w aplikacji Facebook włączające tryb ciemny. Jest to dostępne, otwierając aplikację Facebook, stukając trzy linie w prawym dolnym rogu i wchodząc w sekcję „Ustawienia i prywatność”.

Tryb ciemny w aplikacji Facebook nie jest jeszcze powszechnie dostępny. Zamiast tego firma potwierdziła w Social Media Today, że funkcja jest dostępna tylko dla „niewielkiego odsetka użytkowników na całym świecie”. Nie ma harmonogramu, kiedy Facebook planuje udostępnić tę funkcję wszystkim. Możliwe jest również, że projekt zmieni się przed wydaniem lub że Facebook testuje wiele różnych opcji.

Co sądzicie o interfejsie Dark Mode na Facebooku w iOS? Kto ma już tą opcję w swojej aplikacji? U mnie jest wciąż niedostępna. Dajcie znać w komentarzach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bartłomiej Wachelka
Bartłomiej Wachelka
3 lat temu

Na moim 6s jest, a na żony 6s nie ma ? na iPadzie również brak

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx