wtorek, 27 lutego

Wygląda na to, że Facebook aktywnie pracuje nad trybem ciemnym dla swojej sztandarowej aplikacji na iOS. Serwisowi WABetaInfo udało się włączyć ukryte ustawienie, które jest wciąż w fazie rozwoju i nie jest jeszcze dostępne dla użytkowników publicznych lub beta.

9to5Mac poszedł w ich ślady, a ich zrzuty ekranu sugerują, że Facebook dąży do stworzenia wyglądu, który jest bliższy skali szarości niż prawdziwej czerni używanej w ciemnym trybie iOS 13. Facebook oferuje podobny motyw w aplikacji na Androida.

Nie jest jasne, dlaczego Facebook woli motyw w skali szarości, ponieważ neguje to potencjalne energooszczędne zalety trybu ciemnego dla iPhone’ów OLED (piksele na panelu OLED są indywidualnie zasilane, a prawdziwe czarne piksele pozostają nieaktywne).

Nie mniej alternatywny nowy wygląd powinien być przyjemniejszy dla oczu, gdy oglądany jest w ciemnym otoczeniu. WABetaInfo mówi, że funkcję można włączać i wyłączać ręcznie lub dostosować w zależności od ustawień systemowych urządzenia.

Niektóre elementy interfejsu użytkownika nadal wymagają pracy, aby interfejs wyglądał spójnie w trybie ciemnym, i nie ma słowa, kiedy Facebook zamierza oficjalnie uruchomić tę funkcję. Messenger Facebooka otrzymał swój własny tryb ciemny w kwietniu 2019 roku. W zeszłym miesiącu Facebook zaczął wprowadzać opcjonalny tryb ciemny dla użytkowników uzyskujących dostęp do sieci społecznościowej z przeglądarki internetowej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx