sobota, 13 kwietnia

Facebook ogłosił, że od dziś użytkownicy systemów iOS i Android będą mogli logować się na swoje konto za pomocą sprzętowego klucza bezpieczeństwa, wprowadzając ponad trzyletnią funkcję z komputerów stacjonarnych na urządzenia mobilne.

Od 2017 roku Facebook umożliwia użytkownikom korzystanie ze sprzętowego klucza bezpieczeństwa w celu uzyskania dostępu do ich kont na komputerach stacjonarnych. Użytkownicy mobilni nadal jednak ograniczają się do ochrony logowania do swojego konta za pomocą kodu weryfikacyjnego SMS lub aplikacji uwierzytelniającej.

Sprzętowe klucze bezpieczeństwa to małe urządzenie w kształcie USB, które wymaga ręcznego naciśnięcia przycisku, podłączenia go bezpośrednio do urządzenia lub użycia technologii NFC w celu zweryfikowania tożsamości. Ponieważ hakerzy nie mogą uzyskać samego klucza fizycznego, jest on uważany za jedną z najbezpieczniejszych możliwych warstw zabezpieczeń dla kont online.

Facebook twierdzi, że zachęca wszystkich do zakupu klucza bezpieczeństwa i dodania dodatkowej warstwy bezpieczeństwa do swojego konta. Konfigurowanie klucza bezpieczeństwa jest stosunkowo proste; użytkownicy mogą przejść do sekcji Bezpieczeństwo i logowanie w ustawieniach na Facebooku, dalej w Używaj uwierzytelniania dwuskładnikowego, wybrać Klucz bezpieczeństwa i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx