sobota, 20 kwietnia

Na platformie Weibo pojawiło się zdjęcie przedstawiające serię etui dla nadchodzącej linii iPhone’a 14, które wyraźnie pokazuje, jak duża stanie się wyspa aparatu we flagowych smartfonach Apple.

Po słabszej sprzedaży iPhone’a 13 mini, Apple w tym roku skupi się na większych rozmiarach iPhone’a i spodziewamy się zobaczyć 6,1-calowego iPhone’a 14, 6,1-calowego iPhone’a 14 Pro, 6,7-calowego iPhone’a 14 Max i 6,7-calowego iPhone’a 14 Pro Max.

iphone-14-etui

Chociaż nie oczekuje się znaczących zmian konstrukcyjnych, prawdopodobnie we wszystkich tych modelach pojawią się ulepszenia aparatu, w związku z czym wyspa aparatu ma być o około 5% większa, przy czym różnica jest najbardziej zauważalna w modelach Pro (odpowiadająca na zdjęciu pierwszemu i trzeciemu etui od lewej)

Oczekuje się, że wszystkie modele iPhone’a 14 dostaną ulepszone obiektywy ultraszerokokątne z tyłu urządzenia, podczas gdy modele iPhone’a Pro mogą otrzymać również znaczące ulepszenia głównego aparatu szerokokątnego i aktualizacje teleobiektywu.

Analityk Apple, Ming-Chi Kuo, uważa, że modele iPhone’a 14 Pro będą wyposażone w 48-megapikselowy aparat szerokokątny, co byłoby znaczącym ulepszeniem w stosunku do obecnego 12-megapikselowego aparatu, a także możliwości nagrywania wideo 8K.

48-megapikselowy aparat w modelach iPhone’a 14 Pro prawdopodobnie będzie również zdolny do robienia 12-megapikselowych zdjęć w procesie znanym jako łączenie pikseli. Grupowanie pikseli łączy dane z wielu mniejszych pikseli na czujniku obrazu aparatu w jeden „superpiksel”, co zapewnia lepszą czułość przy słabym oświetleniu.

Użytkownicy będą musieli sami zdecydować, czy ogromna wyspa aparatu jest opłacalnym kompromisem w celu zwiększenia możliwości fotografowania. Nie sposób też nie zauważyć, że etui zaprojektowane dla modeli iPhone’a 13 raczej nie będą pasować do modeli iPhone’a 14.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx