niedziela, 3 marca

Apple nie zastosował się właściwie do nakazu sądu, który wymaga udostępnienia zewnętrznym deweloperom opcji zakupów poza App Store, stwierdziła przed sędziami firma Epic Games.

Na początku tego miesiąca Sąd Najwyższy odmówił rozpatrzenia odrębnych wniosków zarówno Apple, jak i Epic Games w ich trzyletnim pozwie przeciwko sobie dotyczącym zasad App Store. W rezultacie Apple może w dalszym ciągu blokować przetwarzanie płatności przez firmy trzecie w aplikacjach, ale musi umożliwić deweloperom kierowanie klientów do opcji zakupu towarów cyfrowych poza App Store.

Od tego czasu Apple wprowadził zmiany w swoich zasadach dotyczących sklepu App Store w USA i obecnie pozwala aplikacjom wyświetlać pojedynczy link do witryny dewelopera, który prowadzi do możliwości zakupu w aplikacji. Apple planuje jednak nadal pobierać prowizję w wysokości od 12 do 27 procent od treści kupowanych w ten sposób. Prowizja dotyczy transakcji dotyczących towarów i usług cyfrowych, które mają miejsce na stronie internetowej dewelopera w ciągu siedmiu dni od kliknięcia przez użytkownika Linku do zakupu zewnętrznego do zewnętrznej witryny internetowej.

Epic prawdopodobnie chce zakwestionować w szczególności ten aspekt zmian, a także ich wdrożenie przez Apple. Dyrektor generalny Epic Games, Tim Sweeney, 16 stycznia skontaktował się z X, aby skrytykować zmiany zaraz po ich ogłoszeniu i powiedział, że kwestionuje to „plan polubownego zamknięcia sprawy” w Sądzie Okręgowym.

Według Bloomberga, spółka Epic oświadczyła we wtorkowym oświadczeniu, że „kwestionuje przestrzeganie przez Apple” wcześniej zarządzonych zmian i oświadczyła, że wyjaśni „niezgodność” w zbliżającym się oświadczeniu.

Tymczasem Apple chce, aby Epic Games zapłaciło 73,4 mln dolarów opłat prawnych po tym, jak Apple wygrał sprawę antymonopolową wniesioną przeciwko niemu przez producenta gier z Północnej Karoliny. Apple opiera swoje roszczenie na pierwotnym naruszeniu przez firmę Epic umowy z deweloperem, gdy gra Fortnite oferowała alternatywę dla płatności w aplikacji w App Store. Epic wcześniej przyznał, że będzie winien odszkodowanie, jeśli utraci roszczenia antymonopolowe przeciwko Apple. Teraz, gdy tak się stało, Apple wystawił rachunek.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx