piątek, 12 kwietnia

Firma Epic Games oficjalnie ogłosiła plany wprowadzenia własnego sklepu z aplikacjami „Epic Games‌ Store” na iOS w Unii Europejskiej.

W swoim podsumowaniu roku 2023 firma Epic poinformowała, że otrzymała już z powrotem swoje konto programisty Apple i wkrótce rozpocznie rozwój alternatywnego sklepu z aplikacjami. Sklep „Epic Games Store” zostanie uruchomiony na iOS w UE w 2024 roku i umożliwi „Epic Games” ponowne udostępnienie aplikacji Fortnite na iOS.

Fortnite został usunięty z iOS App Store na początku sporu Epic Games z Apple w 2020 roku i od tego czasu jest niedostępny. „Epic Games” udostępnił grę na iPhone’ach i iPadach za pośrednictwem Xbox Cloud Gaming i GeForce NOW, ale dostęp do gry był możliwy wyłącznie za pośrednictwem tych usług opartych na przeglądarce.

Wkrótce po ogłoszeniu przez Apple planów dotyczących alternatywnych sklepów z aplikacjami, Epic Games obiecał, że Fortnite „powróci do iOS” w Europie, a jednocześnie dyrektor generalny Epic Games, Tim Sweeney, ostro skrytykował plan Apple dotyczący przestrzegania DMA. Nazwał to „nowym, przebiegłym przypadkiem złośliwej zgodności” i stwierdził, że firma „zdecydowanie odrzuca przekręcanie tego procesu przez Apple w celu osłabienia konkurencji i dalszego nakładania podatków Apple na transakcje, w które nie jest zaangażowana”.

Pracując nad wdrożeniem sklepu „Epic Games Store” na iOS, Epic planuje także w dalszym ciągu „argumentować przed sądami i organami regulacyjnymi, że Apple łamie prawo”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx